Zamek elektroniczny – nowoczesne rozwiązanie

Elektroniczne zamki do drzwi, bram czy furtek stają się coraz popularniejsze; wiele osób decyduje się na taki system głównie ze względu na wygodę podczas codziennego użytkowania. Jeśli męczy Cię poszukiwanie kluczy i cenisz sobie nowoczesne wyposażenie, zamek elektroniczny to propozycja stworzona dla Ciebie. Możesz wybierać spośród wielu propozycji; zarówno podstawowe zamki elektroniczne, jak i bardziej zaawansowane wersje umożliwiają otwieranie drzwi bez konieczności korzystania z kluczy.

W zależności od preferencji możesz zdecydować się na zamki o różnych systemach otwierania

Podstawowym wariantem zamków elektronicznych są zamki z zastosowaniem kodu – mogą być wykorzystywane wszędzie tam, gdzie potrzebujesz prostego i szybkiego w obsłudze systemu zabezpieczania. Doskonale sprawdzają się także w miejscach pracy; wszyscy pracownicy mogą otrzymać kod, za pomocą którego otwierają drzwi do poszczególnych pomieszczeń. Jeśli chcesz zamykać i otwierać drzwi nie tylko bezpośrednio przy nich, ale również na odległość – postaw na zamki otwierane przy pomocy pilota. Taki system jest używany przede wszystkim w przypadku bram lub drzwi garażowych. Otwieranie drzwi za pomocą karty zbliżeniowej to kolejny sposób, który świetnie sprawdza się nie tylko w domu, ale również zakładzie pracy. Pracownicy otrzymują specjalne karty, za pomocą których mogą bez problemu dostać się do pomieszczenia. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość kontroli nad uzyskiwaniem dostępu. Klasyczny kod numeryczny można podać każdemu – w przypadku zamka na karty zbliżeniowe tylko posiadacz karty może dostać się do środka.

Najnowocześniejsze rozwiązania sprawiają, że możesz zapomnieć o tradycyjnych kluczach

Zamek elektroniczny umożliwiający otwieranie i zamykanie drzwi za pomocą smartfona lub wykorzystujący odcisk palca to bezpieczne propozycje, na które decyduje się coraz więcej osób. W przypadku korzystania z telefonu wystarczy połączenie poprzez bluetooth – po wcześniejszej konfiguracji Twój smartfon będzie zastępował klucze.