Brama segmentowa do garażu wolnostojącego

Zanim poruszymy kwestię bramy segmentowej, chcielibyśmy powiedzieć dwa słowa na temat garażów wolno stojących. Wiele dylematów odnośnie takich garaży pojawia się wówczas, gdy jesteśmy w trakcie budowania domku jednorodzinnego, przy którym koniecznie musi się oczywiście znaleźć garaż.

Pierwszą wątpliwością, jaka zazwyczaj nas dopada jest to, czy zdecydować się na garaż w bryle domu czy też na wolno stojący. Nie brakuje zwolenników zarówno jedno, jak i drugiego rozwiązania. Wiele osób, jako jedną z zalet garażu, który nie znajduje się bezpośrednio pod domem podaje brak hałasu, który towarzyszy odpalaniu silnika, czy też nieprzenikanie do wnętrza domu spalin itp. Ponadto decydując się na garaż wolno stojący możemy pozwolić sobie na jego większe gabaryty, dzięki czemu oprócz samochodu zmieszczą się w nim również różne sprzęty ogrodowe, gospodarcze oraz rowery. Ale na etapie budowy, musimy pamiętać o odpowiednim trakcie komunikacyjnym między garażem a domem. Docenimy to szczególnie wtedy, gdy będzie brzydka pogoda, a my będziemy musieli przemierzyć odległość między jednym budynkiem a drugim… Ale kiedy garaż będziemy mieli już gotowy lub prace budowlane będą zmierzały ku końcowi, wówczas powinniśmy pomyśleć o solidnej bramie garażowej. W przypadku garaży, które znajdują się na prywatnej posesji w bezpośrednim sąsiedztwie domu, warto zadbać o to, aby brama segmentowa lub jakakolwiek inna, była zrobiona z tego samego materiału co drzwi wejściowe. Dzięki temu uzyskamy robiący wrażenie efekt.

Brama segmentowa najczęstszym wyborem

Z racji tego, że niemal 80% osób, które kupują bramę do garażu wybierają tę segmentową, to też na jej zaletach postanowiliśmy się skupić. Zbudowana jest ona z poziomych i pionowych paneli, które są ze sobą połączone oraz uszczelnione specjalnymi elastycznymi uszczelkami. Dzięki temu zapewniona jest izolacyjność cieplna oraz akustyczna. Ponadto warte podkreślenia jest to, że brama segmentowa nie wysuwa się poza lico garażu, co sprawia, że wjeżdżając na podjazd, możemy zatrzymać się tuż przed samą bramą.