Napędy do bram uchylnych i segmentowych

Napęd do bram garażowych to niekwestionowana wygoda, jednak czasami kompletnie nie wiemy, czym się kierować przy jego wyborze. Dlatego też postanowiliśmy podpowiedzieć, na jakie kwestie należy zwracać uwagę, aby napęd działał bez żadnego zarzutu. A to będzie miało miejsce wówczas, gdy napęd zostanie dopasowany do typu bramy, jej wielkości, jak również ciężaru…

Z pewnością bardzo ważnym elementem napędu jest mechanizm, który odpowiada za zamykanie i otwierania bramy. Do wyboru mamy napędy, które poruszają się za pomocą łańcucha lub paska zębatego. Zdecydowanie bardziej polecane jest drugie rozwiązanie. Szczególnie, jeżeli jesteśmy właścicielami garażu, który znajduje się w domku jednorodzinnym. W garażach wolnostojących nie ma to aż tak dużego znaczenia. Dlaczego? Bo przede wszystkim chodzi tutaj o głośność pracy napędu. Ten łańcuchowy jest zdecydowanie głośniejszych od swojego odpowiednika, który porusza się na pasku zębatym. Ponadto pasek to wygoda, ponieważ nie trzeba go w żaden sposób konserwować ani smarować. A niestety przy łańcuchu musimy pamiętać o regularnym wykonywaniu tych czynności. 

Napęd a rodzaj bramy

Tak naprawdę nie musisz się na wszystkim znać, ponieważ wystarczy, że powiesz o jaki rodzaj bramy chodzi, podasz niezbędne informacje, a sprzedawca przedstawi ofertę najlepszych bram… Firma Hormann napędy do bram garażowych segmentowych i uchylnych posiada w bogatej ofercie, a co najważniejsze wysokiej jakości oraz w przystępnej cenie… Zacznijmy od bram segmentowych górnych, ponieważ do nich pasuje praktycznie każdy napęd. Trzeba tylko pamiętać, że przy dużych bramach, które montowane są np. w garażu na dwa samochody, należy zwrócić uwagę na siłę ciągnięcia oraz pchania, która musi być odpowiednio wysoka. Najlepiej aby przekraczała 1000N.  Przy bramach segmentowych bocznych konieczny jest napęd ze specjalnym ramieniem, który umożliwi działanie tego typu bramy… A co z bramami uchylnymi? Do nich również pasuje większość tradycyjnych napędów, choć w sprzedaży są też dostępne takie, które są dedykowane właśnie temu rodzajowi bram, które mocowane są na skrzydle bramy garażowej (od strony garażu).