Uchylna brama garażowa – niezawodna i atrakcyjna cenowo

Jeszcze kilkanaście lat temu wybór bram garażowych był o wiele mniejszy. Zapewne nie brakuje osób, które pamiętają jeszcze czasy, kiedy był jeden rodzaj drzwi garażowych, a mianowicie taki, który składał się z dwóch skrzydeł, otwieranych ręcznie na boki. I choć obecnie nadal możemy się spotkać z takim rodzajem bram, to zdecydowanie zaczynają być one traktowane jako relikt przeszłości. Innymi słowy osoby, które mają garaż od wielu lat to bardzo prawdopodobne, że będą mieli właśnie taką bramę garażową.

Natomiast wszyscy ci, którzy budują garaż lub postanawiają wymienić wyeksploatowaną już bramę, zdecydowanie stawiają na nowoczesne rozwiązania. Jednym z takich rozwiązań jest brama garażowa uchylna hormann. I choć odkąd na rynku pojawiły się bramy rolowane i segmentowe, to modele uchylne musiały ustąpić im nieco miejsca, to nie oznacza to, że bramy uchylne nie mają już swoich zwolenników. Nic bardziej mylnego. Mają i z pewnością jeszcze długo mieć będą, ponieważ bronią się niezawodnością, bardzo małą awaryjnością i co równie ważne stosunkowo niską ceną. 

Otwieranie bramy garażowej uchylnej

Uchylną bramę garażową możemy otwierać ręcznie lub przy użyciu pilota. Podczas tej czynności brama wysuwa się przed lico garażu, o czym należy pamiętać parkując samochód na podjeździe. Jednak nowoczesne systemu powodują, że nie musimy obawiać się o uszkodzenie samochodu, ponieważ kiedy brama wyczuje przeszkodę, to wówczas się zatrzyma. A niedawno na rynku pojawiły się modele, które odpowiednio zamontowane wysuwają się nie więcej niż 4 cm poza lico garażu. Jednak póki co ich cena jest na tyle wysoka, że model ten nie zyskał jeszcze na popularności… Wracając do standardowych modeli, brama garażowa uchylna hormann po otwarciu chowa się pod sufitem garażu, dzięki czemu w żaden sposób nie przeszkadza podczas parkowania czy wykonywania jakichkolwiek czynności przy samochodzie… Podsumowując uchylne bramy garażowe to niezawodne i tanie rozwiązanie, nad którym warto się pochylić, jeśli chcemy cieszyć się dobrą jakością za niską cenę.