Napędy do bram garażowych z największą odpornością na włamania

Bramy garażowe antywłamaniowe

Większość producentów bram garażowych nie wprowadza na rynek typowych antywłamaniowych urządzeń. Najczęściej są to dodatkowe elementy, które pełnią rolę zabezpieczenia przed dokonaniem wyważenia lub są wyposażone w zamek z ryglem. W takiej sytuacji trudniejsze zadanie będzie miał potencjalny włamywacz. Napędy do bram garażowych Hormann to przede wszystkim bardzo solidne konstrukcje, którym warto zaufać.

 

Im cięższa brama, tym trudniejsze zadanie dla włamywacza

Jeśli brama jest dużo cięższa, dlatego że zamontowane są napędy do bram garażowych Hormann, to tym samym pośrednio zwiększamy poziom bezpieczeństwa. Nie zakłóci to w żaden sposób łatwości otwierania lub zamykania bramy, a w zamian rygle rozmieszczone na całej długości będą stanowiły trudniejszą do podważenia zaporę. Napędy do bram garażowych Hormann mogą zwiększyć ciężar całej konstrukcji nawet do 20 kilogramów.

 

Jak zabezpieczyć bramę garażową przed włamaniem?

Dokonując wyboru bramy garażowej, warto zwrócić uwagę nie tylko na jej funkcjonalności czy estetykę, ale przede wszystkim parametry odpowiadające za bezpieczeństwo. Ochrona przed włamywaczami to sprawa kluczowa, gdyż szereg rozwiązań, który utrudni wtargnięcie nieproszonym gościom może uchronić każdego właściciela garażu przed odnotowaniem poważnych strat, czyli kradzieży zawartości pomieszczenia. Najprostszym rozwiązaniem są napędy do bram garażowych Hormann z zamkiem antywłamaniowym oraz sterowane pilotem.