Butelki plastikowe i ich przeznaczenie

Chyba nie ma domu, w którym nie znalazłaby się ani jedna butelka plastikowa. W końcu to w nich głównie kupujemy napoje i wodę mineralną. Wiele osób każdego dnia zabiera ze sobą do szkoły lub pracy małą buteleczką z wodą lub ulubionym sokiem.

I o ile jest to wygodne, to niestety nie wspieramy w ten sposób naszego środowiska naturalnego. Bo musimy mieć świadomość tego, że aby takie butelki plastikowe się całkowicie rozłożyły, to potrzeba na ten proces wielu lat. Dlatego też jeżeli nie wyobrażamy sobie wyjścia z domu bez butelki z napojem, to zaopatrzymy się w taką, która będzie wielorazowego użytku. Zaletą takiego rozwiązania jest też to, że będziemy mieli mniej śmieci do wyrzucenia…

Wielorazowe butelki plastikowe

Nowoczesne butelki plastikowe, które bez przeszkód możemy używać przez wiele miesięcy wyróżniają się ciekawym designem. Możemy nabyć taką butelkę z dowolnym napisem bądź grafiką. Dzięki temu będzie ona atrakcyjnym gadżetem nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. W sprzedaży dostępne są butelki plastikowe o różnej pojemności.

Jeżeli chcemy zabrać ją ze sobą, wtedy wystarczy nam taka o pojemności 0,5 l, ale jeśli chcemy przygotować domową oranżadę, po którą domownicy będą sięgali, kiedy poczują pragnienie, to wówczas warto kupić taką, która ma 1,5 l lub 2 l…

Na koniec warto dodać, że butelki plastikowe służą się tylko do przechowywania płynów, ale również możemy dostać takie, które powstały z myślą o trzymaniu w nich ketchupu, musztardy czy sosów.