Butelki szklane, jako ozdoba

Kiedy słyszymy o butelkach szklanych, to nasuwają nam się tradycyjne butelki, w których kupujemy różne produkty i zapewne większości z nas trudno jest doszukać się w nich walorów dekoracyjnych. Jak to zatem możliwe, że butelki szklane można eksponować i traktować, jako ozdobę?

Już wyjaśniamy!

Otóż dzisiejsza technologia daje mnóstwo możliwości i nawet z butelki można zrobić dzieło sztuki. Wystarczy, że będzie miała niespotykany, ciekawy kształt, oryginalny korek lub szkło będzie zabarwione na konkretny kolor…

Co prawda taka butelka w przeciwieństwie do swojego plastikowego odpowiednika ma swoją wagę, ponadto może się stłuc, dlatego rzadko korzystamy w codziennych sytuacjach, zabierając ją ze sobą i przechowując w niej swój ulubiony koktajl czy napój. Ale już jako ozdoba sprawdza się znakomicie.

Nie tylko możemy przechowywać w niej napój, ale również olej, ocet, sos i co tylko przyjdzie nam jeszcze do głowy… Koneserzy wina bardzo często wykorzystują butelki szklane, aby wypełnić je trunkiem i postawić w widocznym miejscu w kuchni bądź salonie. Jak już wspomniano, taka butelka nie musi być gładka i bez wyrazu.

W sprzedaży dostępne są bowiem takie, które wzorzyste czy w oplocie. Te ostatnie cieszą się dużą popularnością, jeżeli chodzi przechowywanie w nich wina… Co ważne, butelki szklane są wielorazowego użytku i mogą służyć nam przez wiele lat.

Wystarczy, że po opróżnieniu dokładnie je umyjemy i ponownie możemy korzystać z ich funkcjonalności. Przy tego typu wyrobach szklanych nie ma przeciwwskazań, aby myć je w zmywarce, co jest kolejną zaletą tych różnorodnych buteleczek.