Dlaczego należy wietrzyć garaż?

Sposoby na optymalne wietrzenie garażu

Garaż, który jest wyposażony w grubą i szczelną bramę garażową wymaga odpowiedniego wietrzenia. Należy przeprowadzać taką czynność systematycznie, co pozwoli na ochronę przed powstawaniem pleśni. Poza tym, o konieczności wentylowania pomieszczenia garażowego mówią też przepisy budowlane. Do skutecznej wentylacji, przy minimalnych stratach ciepła będzie potrzebny pilot Hormann. Kontroler zaprogramowany do otwierania wjazdu do garażu pozwoli obsłużyć system automatycznej wentylacji.

 

Jak działa automatyczna wentylacja?

Wbudowany inteligentny system czujników poinformuje użytkownika o przekroczeniu dopuszczalnej wilgotności. Wówczas pilot Hormann pozwala na uchylenie górnego segmentu bramy garażowej, a po uregulowaniu powietrza wróci do pozycji zamkniętej. W ten sposób można zapobiec ryzyku wychłodzenia garażu, zwłaszcza zimą. Pilot Hormann pozwoli również na określenie maksymalnego czasu wietrzenia oraz porę, kiedy ma ten proces nastąpić.

 

Wyposażenie dodatkowe najnowszej generacji

System automatycznej wentylacji to dodatkowa funkcjonalność wprowadzona na rynek przez firmę Hormann. Może być zastosowana w przypadku bram segmentowych, które już wcześniej zostały zamontowane. Obsługa czujnika poprzez pilot Hormann, to system, który w każdych warunkach pogodowych zadba o optymalny klimat wewnątrz garażu. Nie będzie trzeba już martwić się o korodowanie auta, kiedy wwieziony na karoserii śnieg zacznie topnieć.