Wybieramy łóżko do sypialni

Życie w ciągłym pędzie to codzienność większości z nas. Taka pogoń sprawia, że często na koniec dnia jesteśmy kompletnie bez sił i jedyne o czym marzymy, to aby położyć się w wygodnym łóżku i odpocząć. Tak naprawdę wybór łóżka do sypialni to bardzo ważna sprawa, ponieważ spędzamy w nim stosunkowo dużo czasu w ciągu doby i to ono w dużej mierze odpowiada za to, czy budzimy się wypoczęci i pełni energii. A to już bezpośrednio przekłada się na samopoczucie i to, jak będziemy funkcjonowali w ciągu dnia. Czy będziemy czuli się wyspani i wypoczęci, czy też niewyspani, rozdrażnieni i obolali przez niewygodny materac… Podpowiadamy, na co warto zwracać uwagę przy wyborze idealnego łóżka do sypialni.

 

Podstawa to materac

Czym wiele osób się kieruje wybierając łoże sypialniane? Odpowiedź brzmi wyglądem. Niestety jest to duży błąd, który może kosztować nas zdrowie. Dlatego też przymierzając się do zakupu łóżka, przede wszystkim zwróćmy uwagę na materac. W sprzedaży dostępne są materace na sprężynach oraz piankowe. Te pierwsze charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością. Jako jedną z ich głównych zalet często podaje się to, że są odpowiednio twarde i osoba, z którą dzielimy łoże nie czuje, kiedy zmieniamy pozycję leżenia. Z kolei materace piankowe będą sprawdzały się u osób, które preferują bardziej miękkie warunki spania.  Warto zainwestować w materac piankowy termoelastyczny, który dopasowuje się do naturalnych krzywizn naszego ciała, a tym samym ma pozytywny wpływ na nasz kręgosłup.

 

Rola stelaża

O ile zazwyczaj zdajemy sobie sprawę z tego, że materac odgrywa ważną rolę, jeśli chodzi o komfort wypoczynku, o tyle do stelaża nie przywiązujemy praktycznie żadnej wagi. A to on współoddziałuje na materac, aby ten z kolei wywierał odpowiedni nacisk na ciało. W sprzedaży dostępne są stelaże wykonane z metalu, drewna, jak również z tworzyw sztucznych. Jednak szczególnie polecane są te z dobrej jakości naturalnego drewna. Powód? Są one najzdrowsze. Ponadto cechuje je wysoka wytrzymałość i długoletnia satysfakcja użytkowania.