Rekuperator powietrza, czyli w trosce o Twoje dobro

Rekuperacja powietrza to innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu oczyścisz swoje mieszkanie z zanieczyszczonego powietrza, a odetchniesz pełną piersią nowym i świeżym. To wszystko bez czasochłonnych wietrzeń domu w tradycyjny sposób, z którym wiążą się przeciągi, hałas dochodzący z zewnątrz, a także podmuchy ciepłego lub chłodnego powietrza w zależności od pory roku. Zabezpieczysz swoje mieszkanie przed nagłymi zmianami temperatury oraz przed kurzem, rodnikami, niechcianymi zapachami i wieloma innymi niedogodnościami.

Pozytywny wpływ na samopoczucie Twoje i bliskich

Przebywanie w pomieszczeniu, w którym nie dochodzi do wymiany powietrza i jest ono zanieczyszczone może prowadzić do przykrych skutków. W trakcie oddychania wydychamy dwutlenek węgla, który powinien znaleźć ujście na zewnątrz ponieważ wdychanie go może powodować bóle głowy, zmęczenie i senność. Parujący z naszej skóry pot przyczynia się do powstawania wilgoci, która z kolei jest doskonałą pożywką dla roztoczy. Rekuperator jest więc idealnym rozwiązaniem dla alergików. Świeże i czyste powietrze może również wpłynąć pozytywnie na naszą koncentrację, dzięki czemu osiągać możemy lepsze efekty pracy lub nauki. Chłodne powietrze zimą nie zagrozi naszemu zdrowiu, a fale ciepła latem nie będą przyczyniać się do dyskomfortu.

Kochamy naszą planetę

Od lat słyszymy o zagrożeniach związanych z naszym środowiskiem. Ciągle powstają nowe rozwiązania, które mają pomóc poprawić obecny stan. Prognozy jednak są coraz mniej pozytywne i dlatego tak ważne jest szerzenie świadomości wśród ludzi. Rekuperacja cieplna to odnawialne źródło energii, dzięki której możesz dołożyć cegiełkę w ratowaniu naszej planety. Pozwoli Ci na oszczędność w czasie zimowych mrozów, zapewniając świeże powietrze bez spadków temperatury przychodzących z zewnątrz. Kaloryfer i dodatkowe ogrzewanie może stać się dopiero koniecznością, a dzięki temu mniejsze zużycie prądu co wpływa na korzystne dla środowiska obniżenie spalania węgla. Dodatkowo raz wygenerowane ciepło w rekuperatorze, może zostać użyte ponownie.