Butelki szklane i plastikowe – w trosce o środowisko i własne zdrowie

Media regularnie informują nas o tym, że toniemy w plastiku, co niestety ma niekorzystne przełożenie na planetę i środowisko naturalne. Ponadto niskiej jakości plastik, taki w którym kupujemy zazwyczaj napoje, to popularne butelki PET.

A te są niestety szkodliwe dla zdrowia, co potwierdzają liczne badania. Do jego produkcji wykorzystywana jest bowiem m.in. pochodna benzenu, która jest toksyną o działaniu rakotwórczym. I choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy, to prawdą jest, że te szkodliwe substancje mogą przenikać do napoju, a następnie trafiają do naszego organizmu. Dlatego jeżeli nie chcemy narażać się na niebezpieczeństwo, to przerzućmy się na butelki szklane.

A jeżeli butelki plastikowe są nam niezbędne np. do tego, aby przygotować w nich napój dla dzieci, który zabiorą do szkoły, to kupujmy butelki wielorazowego użytku, które są certyfikowane i nie zawierają szkodliwych substancji…

Dlaczego warto sięgać po butelki szklane?

Podstawową zaletą szkła jest to, że jest ono całkowicie neutralne dla naszego organizmu. Co więcej gładka powierzchnia i odporność na zarysowania sprawiają, że na powierzchni nie gromadzą się bakterie. Kolejną zaletą szklanych butelek i naczyń w ogóle jest to, że nie zmieniają one smaku. Są też bardzo łatwe w czyszczeniu, ponieważ wystarczy wypłukać je pod bieżącą wodą lub umyć w zmywarce, aby były gotowe do ponownego użycia. Jednym słowem warto przerzucić się na szkło, w trosce o siebie, swoich bliskich i środowisko.