Butelki i buteleczki – niezastąpione w każdej kuchni

Kuchnia to miejsce, w którym przechowujemy różnego rodzaju płyny, napoje, przyprawy i tym podobne produkty, które warto trzymać w estetycznych pojemniczkach, które są poręczne i ułatwiają pracę.

Doskonale sprawdzają się w tym celu butelki plastikowe oraz szklane, które dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu można dostosować pojemność do indywidualnych potrzeb. Co więcej, takie buteleczki mogą pełnić walory dekoracyjne.

Zawdzięczamy to temu, że producenci oferują nam swoje produkty w bardzo oryginalnych i wymyślnych kształtach. Ponadto jeżeli zdecydujemy się na butelki szklane, to wcale nie jest powiedziane, że muszą być one wykonane ze szkła przezroczystego.

Bardzo popularne i łatwo dostępne są bowiem te, które są ze szkła kolorowego, np. zielonego, niebieskiego czy różowego. Tak ustawione butelki będą ozdobą każdej kuchni, a przy tym będą również praktyczne.

Butelki personalizowane

Jeżeli zależy nam na nietuzinkowych buteleczkach, których nie spotkamy u nikogo innego, to warto pokusić się o nadanie im osobistego charakteru. W tym celu można je przyozdobić tasiemkami, użyć kolorowych markerów czy nakleić pomysłowe etykiety, które sprawią, że wnętrze zyska ciepły i przytulny charakter…

Tak przygotowane butelki plastikowe oraz szklane powinniśmy wyeksponować na blacie lub odkrytych półeczkach. Jednak jeśli zamierzamy przechowywać w nich produkty spożywcze, to ustawmy je na takiej wysokości, aby łatwo było po nie sięgać.