Bramy uchylne ocieplane czy nieocieplane?

Jeżeli nie dysponujemy zbyt dużym budżetem, wówczas bramy uchylne do garażu mogą się okazać idealną opcją. Dlaczego? Bo odznaczają się stosunkowo niską ceną. Wybierając bramy garażowe segmentowe czy rolowane musielibyśmy wydać zdecydowanie więcej gotówki niż w przypadku bram uchylnych. Jedynym mankamentem tego rodzaju rozwiązania jest konieczność posiadania odpowiedniej ilości miejsca ze względu na to, że otwierając oraz zamykając bramę uchylną wychodzi ona poza lico garażu, a następnie unosi się pod sufit.

I w związku z tym, jeżeli pod sufitem mamy zamontowaną instalację lub też w inny sposób go zagospodarowaliśmy, wówczas brama uchylna może się nie sprawdzić. W takich sytuacjach, gdy tego miejsca naprawdę jest niewiele polecane są bramy rolowane, które chowają się w zamontowanej kasetce i po otwarciu są praktycznie niewidoczne. Ale załóżmy, że tego typu problemu nas nie dotyczą i możemy sobie pozwolić na montaż bramy uchylnej. Kiedy zaczniemy zapoznawać się z ofertami, zauważymy, że są dwa rodzaje bram uchylnych, a mianowicie z ociepleniem oraz bez ocieplenia. Jaka brama jest lepsza? I czy zawsze warto zapłacić więcej, aby wejść w posiadanie bramy uchylnej ocieplanej?

Podpowiadamy…

Kiedy warto kupić bramę uchylną ocieplaną?

Jak nietrudno się domyślić, brama uchylna ocieplana jest droższa od tej, która tego ocieplenia jest pozbawiona. Jednak jak się okazuje nie zawsze wydanie większej ilości gotówki będzie miało sens. Brama uchylna ocieplana polecana jest szczególnie wtedy, gdy garaż jest w bryle domu, ponieważ daje on lepszą izolacje i dzięki temu ciepło nie ucieka w takim stopniu, jak ma to miejsce przy bramie nieocieplanej. Jeśli natomiast mamy garaż wolno stojący, który nie jest ogrzewany, to taka brama z pianką poliuretanową nie będzie zbyt opłacalna. Chyba, że koszta nie grają dla nas roli i możemy sobie pozwolić na taką inwestycję. Ale gdy brama uchylna cena jest bardzo istotna, wtedy zrezygnujmy z ocieplenia.