Uchwyty meblowe – jak je dobrać?

Wybór uchwytów i gałek do mebli to kwestia, na którą Polacy zwracają uwagę znacznie częściej, niż jeszcze kilka lat temu. Rosnący wybór tego typu elementów sprawił bowiem, że coraz chętniej eksperymentujemy z naszymi domowymi aranżacjami. A ponieważ to właśnie uchwyty przyciągają najczęściej spojrzenie podczas przyglądania się frontom, zakupione przez nas akcesoria z pewnością dodadzą pomieszczeniu osobowości. Szczególnie, że oprócz klasycznych form, producenci oferują nam również szeroką gamę minimalistycznych, nowoczesnych uchwytów. Oto najistotniejsze czynniki, na które powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając ozdoby dla naszych frontów.

Uchwyty meblowe a kolorystyka

To, jakie uchwyty meblowe najlepiej sprawdzą się w naszym domu, zależy w dużej mierze od powierzchni frontów. Szafy i szuflady drewniane mogą współgrać idealnie z gałką w podobnym kolorze, aczkolwiek szeroka paleta barw, jakie może przybrać drewno, może nam znacząco utrudnić to zadanie. Dużo prostszą, a zarazem równie ciekawą alternatywą jest tu sięgnięcie po uchwyt z połyskliwej stali. Tego typu kontrast z pewnością zaprezentuje się niezwykle stylowo w oczach zarówno gości, jak i samych domowników. W pokoju dziecięcym możemy wykorzystać z kolei gałki o pastelowej kolorystyce. Kolorowe gałki do mebli zdają egzamin także i w pozostałych pomieszczeniach. Lakierowane fronty możemy bowiem podkreślić, dobierając do nich uchwyty o kontrastujących barwach.

Gałki do mebli? A może jednak uchwyt?

W ofercie specjalistycznych sklepów możemy natknąć się zarówno na gałki w różnych rozmiarach, jak i podłużne uchwyty meblowe. Te pierwsze znajdują zastosowanie przede wszystkim w domowym biurze czy sypialni, gdzie wewnątrz szuflad nie przechowujemy ciężkich przedmiotów. Uchwyt zapewnia z kolei wygodniejszy chwyt, co czyni go idealnym wyborem w przypadku mebli kuchennych. Decydując się na zakup gałki do cięższych frontów, powinniśmy postawić na akcesorium o średnicy 3 cm. Mniejsze gałki mogą bowiem wyślizgiwać nam się z rąk. Akcesoria tego typu znajdziemy w wiodących sklepach specjalistycznych, takich jak popularny XXL Meble.