Krążki na rzep – czym są i jakie wybrać?

Posiadasz szlifierkę kątową bądź wiertarkę elektryczną i kupujesz do niej dodatkowy osprzęt, który zwiększy wydajność i efektywność Twojej pracy? Zastanów się na zakupem prostych w swej budowie elementów, które wpłyną na profesjonalizm wykonywanych przez siebie działań. Krążki na rzep to doskonałej jakości dodatek przeznaczony właśnie do kątówek i wiertarek, który stosuje się na sam koniec obróbki szlifierskiej różnorodnych materiałów.

 

Czym są krążki na rzep?

 

Czy wiesz, czym w ogóle są krążki na rzep? Ta nazwa brzmi nieco abstrakcyjnie i nie wszyscy są w stanie wyobrazić sobie, jak duża funkcjonalność i jakość kryje się właśnie za krążkami na rzep montowanymi na szlifierkę kątową czy wiertarkę elektryczną. To nic innego jak mały, specjalny krążek, który zarówno zawodowcy, jak i amatorzy chętnie wykorzystują podczas finalnych etapów prac szlifierskich i wykończeniowych. Krążki na rzep są świetnym pomysłem, ponieważ można je śmiało wykorzystywać zarówno podczas różnorodnych prac zarówno na sucho, jak i na mokro. To sprawia, że są one bardzo uniwersalne i dają naprawdę szerokie pole do popisu. Z jakimi materiałami doskonale radzą sobie krążki na rzep? Możesz je śmiało wykorzystywać przy pracy z tworzywami sztucznym, ale także z drewnem, metalem, stalą czy nawet gipsem. 

 

Budowa krążków na rzep

 

Niektóre osoby nie doceniają krążków na rzep, oceniając ich możliwości po wyglądzie. Rzeczywiście na pierwszy rzut oka są to elementy bardzo niepozorne. Ich budowa jest prosta, ponieważ to nic innego jak krążek z papieru ściernego, który posiada doklejony rzep welurowy. W praktyce działa to doskonale. Szczególnie, że krążki mają otwory, które pozwalają na uniknięcie powstawania pyłu, a także niszczenia materiału. 

 

Krążki na rzep można znaleźć w różnorodnych wariantach rozmiarowych. W zależności od naszych potrzeb, precyzji prac, tego czy pracujemy na sucho, czy na mokro, możemy zdecydować się na różną średnicę. Do najpopularniejszych krążków zalicza się te o średnicy 12,5 cm, 15 cm oraz 22,5 cm.