Szklane drzwi – modny trend nie tylko w biurach

Szklane drzwi to rozwiązanie, które najczęściej kojarzy nam się z przestrzenią biurową, bankami i innymi placówkami; mało kto decyduje się na taki wariant w swoim mieszkaniu. Jednak designerskie wnętrza powoli zdobywają rynek nieruchomości. Początkowo szklane drzwi uznawane były za ekstrawagancję: obecnie pojawiają się często jako rozwiązanie w pokojach hotelowych, ale również nowocześnie urządzonych loftach czy kawalerkach. Jeśli decydujesz się na takie rozwiązanie, musisz pamiętać o konieczności zastosowania odpowiednich zamków.

Szklane drzwi w przestrzeni biurowej również wymagają zabezpieczeń

Choć drzwi wykonane ze szkła raczej nie sprawiają wrażenia zbyt solidnych, to jednak zabezpieczenie może być w nich niezbędne. Jeśli w Twoim biurze zdecydujesz się na taki element wystroju, możesz zdecydować się również na specjalny zamek do drzwi szklanych. Takie zamki są specjalnie zaprojektowane w ten sposób, by nie tylko umożliwić zamknięcie drzwi. Ich design jest także dopasowany do szklanych płaszczyzn – możesz zdecydować się zarówno na błyszczące, jak i matowe zamki. Razem ze szklaną taflą tworzą spójną kompozycję, która tworzy eleganckie wykończenie wystroju pomieszczenia.

Możesz zdecydować się na zamek bez konieczności wiercenia

Nie zawsze montaż to skomplikowany proces – jeśli wybierzesz zamek do drzwi szklanych, który nie wymaga wiercenia, całość przebiegnie sprawnie i bezproblemowo. Taki zamek jest nakładany na szklaną powierzchnię, więc będzie doskonałym rozwiązaniem zarówno w przypadku drzwi, jak i szklanych szafek. Również i w tym wypadku możesz zdecydować się wariant matowy lub błyszczący.