Solarna pokrywa basenu – ważne informacje przed zakupem

Szukasz odpowiedniej pokrywy dla swojego basenu? Chciałbyś chronić basen nie tylko przed zanieczyszczeniami, ale i przed utratą wody? Rozwiązaniem jest pokrywa solarna. Poniżej przedstawiamy informacje dotyczące zalet pokryw solarnych oraz ich zakresu cenowego. 

Zalety pokryw solarnych

Pokrywy solarne kupowane są przede wszystkim z uwagi wysoką ochronę basenu przed parowaniem, radiacją oraz konwekcją. Kładąc pokrywę producenci, zapewniają, że chroni ona przed parowaniem wody w 98%. Minimalizując ryzyko parowania, zmniejszamy koszty eksploatacyjne, ponieważ parowanie doprowadza nie tylko do utraty wody, lecz także ciepła. Oprócz powyższych zalet pokrywy chronią basen przed zanieczyszczeniami ze środowiska zewnętrznego. Dzięki takiej pokrywie utrzymanie czystej wody staje się bardzo łatwe. Szerokie asortymenty producentów pozwalają na dobranie odpowiedniego modelu do rozmiarów danego basenu i domowego budżetu.

Pokrywa basenu – cena jako wyznacznik jakości

Wiele klientów szuka odpowiedniej dla siebie pokrywy i kupuje ją w internecie. W dzisiejszych czasach znalezienie sklepu internetowego, czy konkretnej pokrywy jest znacznie szybsze, niż w sklepie stacjonarnym. Jeśli interesuje nas informacje w zakresie cen, wystarczy wpisać do sieci odpowiednie frazy np. pokrywa basenu cena

Różnice poszczególnych parametrów determinują również ceny za poszczególne pokrywy solarne. Pokrywy tego typu są dostępne już od 50 zł, natomiast za te najbardziej ekskluzywne pokrywy charakteryzujące się dużą grubością oraz najlepszymi właściwościami termicznymi zapłacimy nawet 1000 zł.

Zadaszenia tarasowe – cena ma znaczenie

Istnieje wiele sposób na ochronę basenów. Oprócz pokryw solarnych wiele klientów inwestycje w zadaszenia tarasowe, które pokrywają nie tylko taras ogrodowy, lecz także np. basen. Takie rozwiązanie jest szczególnie powszechne wśród posiadaczy domów wolnostojących. Jak kształtuje się za zadaszenia tarasowe cena? W granicach od 6 000 do 9 000 zł w zależności od rodzaju zadaszenia.