Różne szamba do różnorodnych potrzeb

Odpowiednio dopasowane do potrzeb szambo niewątpliwie jest ważnym elementem wyposażenia gospodarstwa domowego. Pozwala we właściwych warunkach przechowywać nieczystości, zapewniając ochronę przed nieprzyjemnymi zapachami oraz wyciekami. Tego typu produkty sprawdzają się w miejscach, w których nie ma systemu miejskiej kanalizacji.

Jedna komora albo dwie. Do wyboru także szamba wielokomorowe

Oczywiście szambo powinno charakteryzować się wysoką jakością. Jego parametry mają być gwarancją tego, że zbiornik sprosta potrzebom. Budowa ma wpływ na możliwości zastosowania rezerwuaru. W przypadku jednokomorowych modeli zadaniem jest przechowywanie w zbiorniku nieczystości. W dwukomorowych wersjach jest podobnie, z tą różnicą, że w jednej części znajdują się ścieki stałe, a w drugiej – płynne.

Te ostatnie po zastosowaniu jakościowych „oczyszczaczy” mogą trafić na przykład do gruntu. Jeszcze więcej możliwości zapewniają zbiorniki wielokomorowe. Z całą pewnością więc warto zastanowić się, jaki model jest najbardziej pożądany w przypadku określonej posesji.

Inna kwestia to wielkość szamba. Możliwości w tym zakresie jest wiele. Jest zatem szansa, by zdecydować się na zbiornik o pojemności kilku metrów sześciennych, ale w asortymencie są też wersje o pojemności kilkunastu metrów sześciennych.

Budulec ma znaczenie

Duże znaczenie w przypadku tego rodzaju produktów ma surowiec, z jakiego zostały wykonane. Solidny materiał to podstawa. Właśnie dlatego w wielu miejscach wybiera się szamba betonowe. Wrocław niewątpliwie jest taką lokalizacją. W miejscach, gdzie nie ma dostępu do miejskiej sieci kanalizacyjnej, wysokiej klasy zbiorniki na ścieki sprawdzają się doskonale. Zastosowane wzmocnienia, zbrojenia czy uszczelnienia sprawiają, że nie ma obaw o problemy z brzydkimi zapachami czy wyciekami. W dodatku producent zapewnia dowóz i montaż rezerwuaru. Dzięki temu można się cieszyć jakościowym produktem na swojej działce.