Rodzaje kabin prysznicowych

Budujesz dom lub go remontujesz i szukasz odpowiedniego prysznica? W takim razie ten artykuł jest dla Ciebie. Szeroki wybór pryszniców sprawia, że ciężko podjąć ostateczną decyzję. Jeśli chcesz pozna
rodzaje pryszniców pod kątem kabin, to zapraszamy do lektury!

Kabina prysznicowa 80×100 czy inna – jaką kabinę wybrać?

Zanim zaczniemy remontować łazienkę lub ją urządzać, dobrze jest się zapoznać z ofertą producentów sanitarnych. Na rynku można spotkać wiele modeli kabin prysznicowych tj. kabina prysznicowa 80×100. Obecnie klienci najczęściej weryfikują poszczególne modele za pomocą internetu. Dzięki takiemu sposobowi można w szybki sposób sprawdzić wygląd, a także parametry techniczne. Taka strategia pozwala wybrać optymalny model do wnętrza łazienki i dopasować do oczekiwań. W Polsce można wyróżnić cztery rodzaje pryszniców tj. narożne, przyścienne, wolnostojące i wnękowe. Szerzej o tych rodzajach opowiadamy w kolejnych częściach artykułu.

Kabiny narożne

Kabiny tego typu świetnie sprawdzają się, jeśli chcemy zamontować prysznic w samym rogu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie zabiera ona dużo miejsca. Ten argument zwłaszcza przekonuje do zakupu kabiny tego typu. Przykładem tego typu kabiny jest kabina kerra. W zależności od preferencji można kupić kabinę półokrągłą czy kwadratową.

Kabiny przyścienne

Jedna ściana kabiny styka się ze ścianą łazienki. W części przylegającej do łazienki umieszczana jest bateria ze względu na konieczność zamontowania systemu sanitarnego. Projektanci sanitarni zalecają brodziki półokrągłe czy prostokątne. W Polsce szczególną popularnością cieszą się te drugie.

Kabiny wolnostojące

Jak sama nazwa wskazuje, kabiny tego typu, w żaden sposób nie przylegają do ściany łazienki. Takie rozwiązanie jednak sprawia, że do takiej kabiny trzeba przewidzieć sporą powierzchnię użytkową w łazience. Argumentami, zachęcającymi do kupna takich kabin jest nowoczesny i oryginalny charakter.

Kabiny wnękowe

Kabina składa się wyłącznie z drzwi. Resztę konstrukcji stanowią ściany wnękowa. Najczęściej wykorzystywane są przegrody w łazience.