Rękawice powlekane – jak wyglądają i do czego służą?

Rękawice w pierwszej chwili kojarzą się z tymi zimowymi, ale przy dłuższym zastanowieniu możemy dojść do wniosku, że są różne ich rodzaje. Wśród nich znajdują się na przykład rękawiczki jednorazowe albo też po prostu robocze – typowo ochronne. 

Jak wyglądają rękawice powlekane?

Zacznijmy od tego, jak wyglądają rękawice powlekane. Otóż rękawice te są po prostu rękawicami ochronnymi, które mają głównie chronić ręce przed uszkodzeniem. By chroniły skutecznie i zawsze, są wykonane z różnych materiałów. W sprzedaży dostępne są rękawice robocze powlekane z lateksem, lateksem spienionym, PCV, nitrylem, poliuretanem, poliamidem czy nakrapiane. Dlatego szukając rękawic dla siebie, trzeba ustalić, do czego dokładnie będą wykorzystywane i gdzie. Teraz rękawice powlekane można kupić w sklepach z artykułami bhp, choć nie tylko. Mają bardzo dobrą cenę, a najprostsze modele można kupić już od kilku złotych. 

Do czego służą rękawice powlekane?

Rękawice powlekane kojarzą się głównie z zakładami pracy. Faktycznie, tam są praktycznie obowiązkowe. Są przeznaczone dla wszystkich obszarów przemysłu i branży usługowej. Dzięki nim można bezpiecznie i wygodnie wykonywać zawodowe obowiązki. Tak naprawdę jednak rękawice te są wykorzystywane w pracy w ogrodzie, na działce czy w przydomowym garażu. Nierzadko przydają się podczas remontu wykonywanego w mieszkaniu, czy naprawy samochodu. Przed zakupem konkretnych rękawic, trzeba ustalić, do czego posłużą i wybrać w sklepie te, które będą przystosowane do odpowiednich warunków. Na przykład są rękawice powlekane poliuretanem, który chroni dłonie przed uszkodzeniem. Są rękawice powlekane ochronne odporne na przecięcie i przecieranie. Rękawice ochronne mogą być również pokryte gumą. Na uwagę niewątpliwie zasługują też rękawice, które są odporne na ogień. 

Jak widać, rękawice powlekane są bardzo ważne, przydatne, a niekiedy wręcz niezbędne. W dodatku występują w najróżniejszych wersjach, więc każdy bez problemu znajdzie rękawice, które będzie mógł wykorzystać w konkretnym miejscu i w odpowiednim momencie.