Na co powinniśmy zwrócić uwagę, kupując kostki brukowe?

Kostka brukowa to jeden z najczęściej wykorzystywanych prefabrykatów, z którym stykamy się praktycznie każdego dnia. To właśnie ona zapewnia bowiem wspaniałą prezencję odnowionych chodników czy też przydomowych tarasów lub podjazdów. Tym bardziej nie powinien więc dziwić fakt, że o zakupie kostki brukowej myśli często wielu mieszkańców Komorników i innych polskich miejscowości, chcących nadać należącym do nich terenom wyjątkowego charakteru. Nie zapominajmy jednak, że jeden prefabrykat nie jest równy drugiemu. Oprócz zróżnicowanych designów oraz wariantów kolorystycznych, kostki brukowe odznaczają się także innymi cechami, decydującymi nierzadko o miejscach, w których możemy je położyć. Z tego też powodu, w niniejszym artykule przybliżymy najistotniejsze kwestie, o których warto pamiętać, wybierając się do hurtowni.

Kostka brukowa a typ nawierzchni

Wybierając kostki brukowe w Komornikach tudzież Stęszewie, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na grubość danego prefabrykatu. Jak zauważają specjaliści, kostki cieńsze, o grubości 4 cm, sprawdzają się najlepiej wszędzie tam, gdzie obecny jest wyłącznie ruch pieszy. Mowa tu zatem o ścieżkach, skwerach tudzież tarasach. W przypadku, gdy poszukujemy kostki do tarasu lub innego miejsca, w którym obecne będą również samochody osobowe, powinniśmy skupić się wyłącznie na prefabrykatach o grubości 6 cm lub większej. Na rynku dostępne są także kostki, mierzące nawet 10 cm. Tego typu produkty powinny być wykorzystane wszędzie tam, gdzie pojawiają się duże wozy ciężarowe oraz dostawcze. Nie zapominajmy też o wielkości kostki – prefabrykaty mniejsze są bowiem bardziej podatne na uszkodzenia wskutek obciążenia, niż te o większej powierzchni.

Walory wizualne

Pamiętajmy, że prefabrykaty tego typu są inwestycją na wiele lat, czego świadectwem jest nie tylko ich cena, ale też wysoka wytrzymałość. Z tego też powodu, przyglądając się kostkom brukowym w Komornikach tudzież Poznaniu, nie kierujmy się aktualnymi trendami. Sprawi to bowiem, że położone kostki bardzo szybko przestaną prezentować się stylowo, zaś my będziemy nierzadko zmuszeni dokonać ich wymiany. Zamiast kierować się modą, postawmy na ponadczasowe, uniwersalne designy, dokonując wyboru jeszcze przed zakupem nowego domu tudzież obiektu przemysłowego. W przypadku, gdy nie mamy pomysłu na tego typu aranżacje, możemy skorzystać z pomocy specjalistów. Przykładem jest tu chociażby uznana, polska hurtownia AN BRUK, w ofercie której znajdziemy niezwykle szeroki wybór zróżnicowanych prefabrykatów, opracowanych przez rynkowych liderów.