Pokój dorastającego dziecka i jego aranżacja

Czas biegnie bardzo szybko i zazwyczaj nie zdążymy się obejrzeć, a nasza mała pociecha staje się nastolatkiem, który zaczyna chodzić własnymi ścieżkami. Wraz z wkroczeniem w wiek nastoletni, dziecko pragnie zmiany w swoim pokoju. Dziecięcą jeszcze aranżacje chce zamienić na bardziej dorosłą, młodzieżową. I tutaj pojawia się wyzwanie dla rodziców. W co zainwestować, jakie dodatki i oświetlenia wybrać, aby spełniały wymagania dziecka, a jednocześnie były funkcjonalne?

Wiek nastoletni ma to do siebie, że młodzież kształtuje swój gust, eksperymentuje, ale też często zmienia zdanie i upodobania. Dlatego nie warto tracić fortuny na urządzanie wnętrza, ponieważ bardzo możliwe, że za kilka miesięcy dziecko przyjdzie i powie, że niedawno urządzony pokój nie spełnia już jego wymogów i teraz pragnie czegoś zupełnie innego. Aby uniknąć takiej sytuacji, postawmy na uniwersalną bazę, a styl jaki obecnie odpowiada dziecku zaakcentujmy w dodatkach.  Dzięki temu wszelkie zmiany będą odbywały się tanim kosztem. Zmiana koloru ścian, inne ustawienie mebli i zakup nowych poduszek czy oświetlenia, sprawią, że wnętrze nabierze zupełnie innego wyglądu, a my nie odczujemy tego w portfelu.

Wystrój młodzieżowy

Zanim przejdziemy do wystroju, skupmy się na najważniejszym wyposażeniu pokoju nastolatka. Mianowicie chodzi o biurko do nauki oraz łóżko. Jeżeli nastolatek ma duży pokój, wówczas możemy oglądać łóżka do sypialni, aby rozważyć ich zakup. Na takim łóżku będzie z pewnością bardzo wygodnie i komfortowo… A co z wystrojem? W ostatnim czasie bardzo modne stały się fototapety, dzięki którym nastolatek może mieć w swoim pokoju dowolny motyw i to za niewielkie pieniądze. Duże, widoczne zmiany da nam też zakup nowego oświetlenia. Obecnie lampy dla nastolatków dostępne są w przeróżnych wersjach, bez żadnego wysiłku nabędziemy np. lampy w kształcie piłki, kwiatów, kolorowych kul, balonów, żarówek, kostek do gry itp.