Nowoczesne lodówki – funkcje

Wraz z rozwojem technologii na rynku pojawiają się coraz to nowsze modele sprzętów AGD. Producenci prześcigają się w uatrakcyjnianiu swojego towaru, które ma na celu zachęcić do kupna. Dostępne obecnie w sprzedaży chłodziarko-zamrażarki już nie tylko służą do przechowywania żywności w określonej temperaturze, ale także pozwalają dłużej zachować jej świeżość i są przy tym bardzo energooszczędne.

Zalety nowoczesnych lodówek

Większość nowoczesnych lodówek posiada aktywny generator jonów. Zawdzięczamy mu to, że w ich wnętrzu nie rozwijają się grzyby oraz pleśnie. Bardzo pożądaną funkcją, którą wiele osób sobie chwali jest system filtracji powietrza, który eliminuje wszelkie brzydkie zapachy, jakie kumulują się w lodówce po włożeniu do niej chociażby kiszonej kapusty czy pleśniowych serów.

Dlaczego jeszcze warto wymienić starą lodówkę na nową?

Bo te nowoczesne posiadają funkcję No Frost, która powoduje, że zapominamy o tym czym jest rozmrażanie, a dzięki temu, że na ściankach nie gromadzi się lód, to automatycznie lodówka zużywa mniej prądu. Jednym słowem jest to połączenie wygody z oszczędzaniem. A jeśli zależy nam na designie i tym, aby lodówka dodatkowo robiła wrażenie, to możemy zdecydować się na bardzo modne czarne lodówki, które np. wzbogacone są o kostkarkę. Idealnie sprawdza się podczas imprez, kiedy chcemy podać drinki z lodem lub wówczas, gdy mamy ochotę na chłodzący napój.

Nowoczesne lodówki wyposażone są w funkcjonalne półki, szuflady oraz miejsca, w których możemy trzymać butelki plastikowe lub szklane z napojami.