Hormann – największy producent bram, drzwi i napędów w Europie

Konsekwentny rozwój od wielu lat

Marka Hormann na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci z powodzeniem przewodzi europejskim producentom bram, drzwi, a także ościeżnic i napędów w branży budowlanej. Zakupione Hormann części przez wielu użytkowników na całym świecie ocenia się mianem rozwiązań o największej jakości. Niemiecki producent to przedsiębiorstwo prowadzone od pokoleń przez rodzinę Hormann. Obecnie grupie przewodzi trzecie i czwarte pokolenie wnuków założyciela – Augusta Hormanna.

 

Innowacyjne produkty kluczem do sukcesu

W latach pięćdziesiątych XX wieku rozpoczęła się na skalę przemysłową produkcja bram uchylnych garażowych, które stanowiły absolutną nowość. Na fali sukcesu firma Hormann wzbogacała swoją ofertę poszukując kolejnych sektorów do rozwoju. Hormann części stały się symbolem przedsiębiorstw, które zajmują się logistyką, przeładunkiem. Liczne magazyny uzyskały pierwsze automatyczne drzwi przesuwne, które podniosły poziom bezpieczeństwa przechowywanych towarów.

Lider na rynku międzynarodowym

Firma Hormann to największy producent w Europie drzwi i bram, który wyprodukował ponad 20 milionów produktów. Hormann części sprzedawane są z kilku zakładów produkcyjnych grupy. Oprócz terenu Niemiec należy wyróżnić takie kraje jak Holandia, Austria, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Indie, USA, Chiny oraz Polska. Marka Hormann bierze też aktywny udział w projektach społeczno-kulturalnych, co stanowi jedną z głównych tradycji firmy.