Niezastąpiony grill

Smak potraw z grilla jest latem niezastąpiony. Chyba nie ma osoby, która nie rozkoszowałaby się grillowanym mięsem czy warzywami. Ciepły letni wieczór i grill to połączenie doskonałe, które budzi same dobre skojarzenia.

Grill na każdą pogodę

Ten sposób przyrządzania potraw stał się już tak popularny, że grill jest na wyposażeniu większości gospodarstw domowych. Czasem to niewielki metalowy sprzęt, do którego wykorzystuje się specjalne podpałki, innym razem duży ogrodowy murowany grill opalany drewnem. Coraz większą popularnością cieszy się jednak grill gazowy, a dzieje się tak ze względu na to, że można z niego korzystać także na balkonie czy tarasie. Ten rodzaj grilla jest zasilany w paliwo poprzez instalację lub butlę gazową. Jego zaletą jest to, że możemy go rozpalać nawet w chłodne lub deszczowe dni, bez obaw, że nasze potrawy nie zostaną przyrządzone tak, jak powinny. Tym rodzajem grilla powinniśmy się zainteresować również dlatego, że jest to urządzenie ekologiczne, które nie emituje szkodliwych substancji – tym samym jedzenie na nim przyrządzane jest zdrowsze. Butla gazowa do grilla powinna być dopasowana rozmiarem do naszej częstotliwości grillowania – im częściej oddajemy się tej przyjemności, tym większa.

Kuchnia w ogrodzie

Niektóre wysokiej jakości modele grilla gazowego są wyposażone w miejsce na butlę, co rozwiązuje problem ze znalezieniem dla niej odpowiedniego miejsca. Po zakup butli najlepiej udać się na stację benzynową, bo tam najczęściej są oferowane do sprzedaży. Dużą wagę należy przywiązywać do sposobu przechowywania butli, aby nie stanowiła niebezpieczeństwa. Przede wszystkim należy zadbać o to, by miejsce,w którym ją zamierzamy przechowywać było suche a ona sama ustawiona w pozycji pionowej. Grill gazowy to dobre rozwiązanie, jeżeli z tak przygotowywanych potraw nie chcemy rezygnować nawet w chłodne dni. Może on być naszą drugą, całoroczną kuchnią polową. Gazowy grill ma również tę zaletę, że łatwo go utrzymać w czystości, w odróżnieniu od tradycyjnego, do którego rozpalania używa się węgla.