Modna i funkcjonalna kuchnia z niezbędnym sprzętem

Stworzenie kuchni marzeń nie jest już takim dużym wyzwaniem, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Powodem tej zmiany jest to, że obecnie kupić możemy wszystko, a jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia oraz fundusze. Ale jeśli mamy odłożoną pewną sumę gotówki i chcemy ją wydać na remont kuchni, to warto wcześniej zagłębić się w temat nowinek oraz tego, co jest w danej chwili na topie.

Jeżeli mowa o meblach, to tutaj zdecydowany prym wiodą meble lakierowane. Nadają wnętrzu nowoczesny, stylowy look i na ten moment są najczęściej wybierane przez osoby, które robią domową rewolucję. Ale żeby spełniały one swoje zadanie, były funkcjonalne i nie ograniczały się do ładnego designu, to musi być wykonany projekt. Uwzględni on indywidualne potrzeby i możliwości metrażowe.

Na pewno na tym etapie powinniśmy dobrze rozplanować ilość oraz rozkład szafek i szuflad oraz to, gdzie będzie znajdował się zlew, kuchenka, piekarnik, zmywarka itd. Nie może też zabraknąć blatu roboczego, na którym będziemy przyrządzać posiłki i miejsca, gdzie będziemy mogli ustawić rzeczy, które chcemy mieć zawsze pod ręką, np. pojemniki z przyprawami czy butelki plastikowe z napojami.

Nowocześnie i praktycznie

O czym należy pamiętać urządzając kuchnię, aby było praktycznie i funkcjonalnie? Otóż najlepszym miejscem na płytę gazową bądź indukcyjną jest środkowa część blatu, aby z każdej strony było do niej blisko. Jeżeli chodzi o piekarnik, to powinien być on umieszczony na wysokości wzroku, a lodówka pojemna i jeśli jest wolnostojąca, to dopasowana do stylu, w jakim urządzona jest kuchnia.