Kuchenka gazowa czy płyta indukcyjna?

Planujesz remont kuchni i zastanawiasz w jaki sprzęt warto zainwestować? Na pewno jest to kwestia, którą należy dobrze przemyśleć, ponieważ takie urządzenia mają nam służyć przez lata i w związku z tym przy wyborze powinniśmy brać pod uwagę wszystkie argumenty za oraz przeciw.

Na pewno nie warto kierować się ceną sprzętu, bo co z tego, że zapłacimy mało, jeżeli sprzęt będzie słabej jakości lub też będzie miał wpływ na wyższe rachunki. W końcu kuchenka, to nie słoiczki na przyprawy ani wielorazowe butelki plastikowe na napoje, które często kupować, bo są tanie. Ale przejdźmy do meritum…

Nowoczesna kuchnia

Przeprowadzając zdjęcia kuchni urządzonych w nowoczesnym stylu, w większości znajdziemy na nich piękne meble pod zabudowę oraz sprzęt pod zabudowę i płyty indukcyjne lub… ceramiczne płyty gazowe, które do złudzenia przypominają indukcję, tyle że są na gaz. Co prawda nie należą one do najtańszych, ale pamiętajmy o tym, że gaz jest tańszy niż prąd, a zatem będziemy płacili niższe rachunki.

W ciągu roku będą to na tyle duże oszczędności, że zyskane w ten sposób pieniądze będziemy mogli przeznaczyć na drobne przyjemności. Poza tym jest jeszcze inna opcja, jeśli chodzi o płyty gazowe. W sprzedaży dostępne są różne płyty gazowe tyle, że z palnikami.

Oznacza to tyle, że nie mają płaskiej powierzchni, tylko wystające palniki, jakie posiadają tradycyjne kuchenki. Ale nie jest to kuchenka, tylko płyta, która również świetnie prezentuje się w nowoczesnej kuchni.