Instalacja rekuperatora, czyli co musisz wiedzieć

Rekuperacja powietrza nie bez przyczyny zyskuje na popularności. Jest to wspaniałe rozwiązanie dla domu, hotelu, sali fitness, biblioteki, biura czy szkoły. Pomaga usunąć zanieczyszczone powietrze i sprawia, że to wpuszczane z zewnątrz ma temperaturę pokojową więc nie musimy się martwić o fale zimna i gorąca, które towarzyszą zwykłemu wietrzeniu pomieszczeń. Jest również bardzo dobrą inwestycją ze względu na planowane przepisy unijne dotyczące obniżenia zapotrzebowania energetycznego.

Projektowanie instalacji

Instalacja projektowana jest indywidualnie dla każdego klienta. Nie jest to proste zadanie ponieważ wymaga uwzględnienia wielu czynników takich jak sposobu prowadzenia instalacji, wyznaczenie jak najlepszej trasy, umiejscowienia punktów nawiewnych i wywiewnych, wybór dobrego miejsca na rekuperator, który powinien znajdować się jak najdalej od sypialni i moc samego rekuperatora. Żeby przynosiła zamierzone efekty musi być dobrze dopracowana i przemyślana, dlatego sporządzenie dobrego projektu jest kwestią często kluczową. W celu wykonania wstępnych projektów firmy zajmujące się rekuperacją będą wymagały dostarczenia zrzutów poziomych wszystkich kondygnacji.

Jaką firmę wybrać?

Na rynku pojawia się coraz więcej firm zajmujących się rekuperacją i montażem instalacji. Są to dobre prognozy, bo jak już wcześniej zostało wspomniane, jest to wspaniałe rozwiązanie dla nas i dla naszej planety. Nie jest jednak przypadkiem, że od lat najbezpieczniej wybierane są firmy z doświadczeniem, często wieloletnim. Jest to spowodowane tym, że to czego mieli się nauczyć i błędy, które ewentualnie mogli popełnić zostały już popełnione i dzięki temu możemy liczyć na fachową usługę specjalistów. Warto również wybrać firmę, która posiada wiele systemów, rozwija się i szuka coraz to nowych, lepszych rozwiązań. Projekt instalacji powinien być dostosowany idealnie Twojego domu. Nie zgadzaj się na plan zrobiony „od ręki”, to inwestycja na lata dlatego musi być przemyślany, aby służył jak najlepiej i najdłużej.