Co można myć w zmywarce?

Zmywarka to w dzisiejszych czasach niemal obowiązkowe wyposażenie każdej kuchni. I w sumie nie ma się czemu dziwić, że tak chętnie wstawiamy ją do swoich domów, bo jest niebywale praktyczna i pozwala zaoszczędzić czas, który musielibyśmy spędzić przy zlewie, myjąc każde z naczyń własnoręcznie.

Dlatego kto raz zdecydował się na zakup zmywarki, ten już z pewnością nigdy z niej nie zrezygnuje… Jeszcze do niedawna zmywarka była symbolem luksusu i w niewielu domach można było ją spotkać, ale w ciągu ostatnich lat dużo się w tym temacie zmieniło. I przestała już być kojarzona ze sprzętem ekskluzywnym, a stała się wygodnym i oszczędnym sprzętem codziennego użytku.

Jednak aby być w pełni zadowolonym ze zmywarki, musimy wiedzieć, jakie naczynia możemy w niej myć, a których lepiej nie wkładać, bo może to skutkować ich zniszczeniem.

Bezpieczne korzystanie ze zmywarki

Co bez żadnych obaw możemy myć w zmywarce? Na pewno wszelkiego rodzaju szklane naczynia, takie jak szklanki, naczynia żaroodporne, butelki szklane, kubki, sztućce oraz talerze. Jeżeli chodzi o talerze, to najlepiej jeżeli są one gładkie i pozbawione ozdób. Te przyozdobione co prawda też można myć, ale istnieje ryzyko, że po jakimś czasie nadruk zacznie schodzić.

Do innych przedmiotów, których lepiej nie wkładać do zmywarki zaliczamy naczynia wykonane z aluminium, ponieważ po ich wyjęciu mogą zmienić wygląd na matowe i nieestetyczne. Podobnie jest z teflonem, on również może ulec uszkodzeniu, dlatego jeżeli mamy patelnie z teflonową powłoką, to myjmy ją ręcznie.