Bramy uchylne – podstawowe informacje

Projektując garaż powinniśmy od razu pomyśleć o sposobie jego otwierania. W innym wypadku może się okazać, że z niektórych możliwości po prostu nie możemy skorzystać.

I tak może być w przypadku bram uchylnych, które wymagają odpowiedniej długości podjazdu. Wszystko ze względu na to, że w trakcie zamykania i otwierania takiej bramy, wychodzi ona przed garaż. A to oznacza, że musimy zaparkować samochód w określonej odległości od bramy. Jeżeli podjazd będzie zbyt krótki, to wówczas może się okazać, że aby móc otworzyć garaż, zmuszeni będziemy zaparkować na ulicy. A to już może rodzić szereg utrudnień i niedogodności. Dlatego żeby im zapobiec, budując garaż pamiętajmy o długości podjazdu. Jeśli możemy na nim zaparkować i mamy jeszcze dużo miejsca, wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować bramę uchylną… Wydaje Ci się, że jest ona ciężka i mogą być problemy z jej otwieraniem? Otóż takie obawy są bezpodstawne, ponieważ hormann bramy uchylne wyposażone są w mechanizmy, które zapewniają łatwe i lekkie otwieranie, z którym bez żadnego wysiłku poradzi sobie każda kobieta. Ale jest też inne rozwiązanie. Chcąc mieć stuprocentową pewność co do tego, że otwieranie i zamykanie bramy będzie przychodziło z niebywałą lekkością, to zamontujmy napęd elektryczny. Wówczas brama będzie działa przy użyciu pilota i siła naszych mięśni nie będzie potrzebna nawet w najmniejszym stopniu.

Rodzaje bramy uchylnej

Hormann bramy uchylne dostępne są w różne wzory, dzięki czemu z powodzeniem można dopasować je do elewacji oraz własnych wymagań estetycznych. Ponadto możemy wybierać spośród bram uchylnych ocieplanych bądź nieocieplanych. Za bramę ocieplaną będziemy musieli zapłacić nieco więcej, ale w przypadku garażu ogrzewanego zdecydowanie się to opłaca, ponieważ przełoży się na niższe koszty opału. Na koniec warto zaznaczyć, że bramy hormann wykonane są z materiałów, które są w pełni bezpieczne dla zdrowia. A zatem nie zawierają żadnych substancji, które mogłyby stanowić jakieś niebezpieczeństwo.