Brama segmentowa – z jakimi kosztami musimy się liczyć?

Remont garażu i wymiana bramy wiążą się z kosztami, które niestety są nieuniknione. Każdy chciałby zaoszczędzić jak najwięcej, dlatego też zanim zdecyduje się na kupno, zazwyczaj przegląda oferty różnych firm w poszukiwaniu najkorzystniejszej oferty. Szczególnie jeśli mamy do czynienia z większymi kwotami, a takie niewątpliwie wchodzą w grę w przypadku bram garażowych… Tak naprawdę nie da się ujednolicić cen bram segmentowych, ponieważ dużo zależy od modelu, wymiarów, grubości pianki poliuretanowej i tym podobnych czynników.

A zatem hasło „brama segmentowa cena” niewiele jest nam w stanie powiedzieć, ponieważ wszystko zależy od wariantu, na jaki się zdecydujemy. Jednak dobrej jakości brama segmentowa, jaką z czystym sumieniem moglibyśmy polecić wynosi około dwóch tysięcy złotych. Jest to próg początku, który później rośnie i może sięgnąć nawet sześciu, siedmiu tysięcy.

Brama segmentowa cena – czy warto się nią sugerować?

Jak już wspomniano, cena zazwyczaj odgrywa ważną, jeśli nie kluczową rolę. Szczególnie jeśli nasz budżet jest ograniczony. Ale nie od dziś wiadomo, że wraz z ceną idzie jakość. Dlatego jeżeli zależy nam na bramie garażowej segmentowej, która będzie bez zarzutów spełniała swoje zadanie przez długie lata, to musimy wydać na nią nieco więcej. Warte uwagi są modele bram segmentowych marki Hormann, które mają aż dziesięcioletnią gwarancję, a jeśli zdecydujemy się na bramę z napędem, wtedy otrzymujemy też pięć lat gwarancji na napęd. Ponadto przy zakupie powinniśmy patrzeć pod kątem izolacji oraz trwałości. Jedna z bram segmentowych Hormann, która charakteryzuje się wysokim poziomem izolacji cieplnej, ościeżnicą która chroni przed ewentualnymi uszkodzeniami bramy oraz pojawieniem się korozji to wydatek rzędu pięć tysięcy. Jednak biorąc pod uwagę to, że jest to zakup na lata, to gwarantujemy, że warto jest taką gotówkę przeznaczyć na bramę, a później cieszyć się z jej bezawaryjności i funkcjonalności.