Zalety używania pianki poliuretanowej do ocieplania domu

Wszyscy lubimy, kiedy jest nam ciepło, prawda? Skutki źle ocieplonego domy odczuwamy, co prawda, głównie zimą, jednak warto samym tematem zainteresować się odpowiednio wcześniej. Dlaczego? Po pierwsze ze względu na harmonogram samych prac, po drugie ze względu na pogodę, a po trzecie, ze względu na dostępność ekipy. Uwierzcie, że na przykład na ocieplenie pianką poliuretanową w Krakowie trzeba trochę poczekać!

Rodzaje pianki poliuretanowej

Jeszcze niedawno ta metoda nie była aż tak popularna. Na szczęście ze względu na jej ogromną skuteczność, łatwość aplikacji  i stosunek jakości do ceny to się zmienia. W sieci znajdziemy wiele różnych źródeł mówiących nam który materiał jest lepszy, który gorszy; do czego nadaje się ten, a do czego inny.

Pianka uszczelniająca dzieli się na otwartokomórkową i zwartokomórkową. Ta pierwsza ma strukturę przypominającą gąbkę. Nie przepuszcza wody i ma dobre właściwości termoizolacyjne. Pozwala jednak na przepuszczanie pary, dzięki czemu pod nią nie namnażają się tam grzyby i drobnoustroje. Dodatkowo jest bardzo lekka, co ułatwia jej zastosowanie. Pianka zamkniętokomórkowa natomiast jest nieco bardziej twarda i lepiej nadaje się do zastosowania na zewnątrz.

Wyjątkowość ocieplania pianką poliuretanową

Pianka jest przede wszystkim dużo lżejsza od popularnej wełny mineralnej. Na pierwszym miejscu jej zalet plasują się jednak wysokie właściwości termoizolujące. Sprawia to, że ocieplenie jest niezwykle dokładne i nie pozostawia wolnych przestrzeni przez które mogłoby uciekać ciepło. Jest to niezwykle ważne nie tylko zimą, kiedy zależy nam, by ciepło pozostało w budynku, ale i latem, kiedy nie chcemy, by do budynku dostawało się gorące powietrze. Zwłaszcza w przypadkach, kiedy włączona jest klimatyzacja.

Inne zalety

Niezwykle pozytywnym skutkiem takiego rozwiązania jest również kwota na naszym rachunku – będzie ona zdecydowanie niższa, ze względu na to, że ciepło nie ucieka. Pianka to również rozwiązanie ekologiczne, nie pyli i, co pewnie dla większości z Państwa istotne, niezwykle proste w montażu. Ocieplenie wykonywane jest szybko ze względu na właściwości samej pianki i nie wymaga poprawiania – pianka po położeniu zwiększa swoją objętość wypełniając puste przestrzenie.

Jeśli jesteście Państwo z południa Polski to z całą pewnością fraza ocieplenie pianką Kraków  dużo Wam w tym temacie powie.