Zalety drewnopodobnych płytek

Płytki imitujące drewno na podłodze lub jako element dekoracyjny na ścianie, to w ostatnim czasie bardzo popularny trend. Nie ma się czemu dziwić, że osoby, które są w trakcie metamorfozy swoich wnętrz tak chętnie sięgają po ten rodzaj płytek, bo nie od dzisiaj wiadomo, że drewno, a także jego imitacja mają wiele zalet i są przez to pożądane w różnych pomieszczeniach mieszkalnych. Z jakich powodów warto po nie sięgnąć i umieścić je we własnym domu?

 

Drewno jest ponadczasowe, a tym samym nigdy nie wyjdzie z mody, co oznacza, że jeśli chcemy urządzić wnętrze w stylu, który mimo upływu lat będzie „na czasie”, to zdecydowanie warto wybrać płytki imitujące drewno. Sprawdzą się one praktycznie w każdym wnętrzu, od łazienki, przez kuchnię, przedpokój, na salonie kończąc. Na pewno jednym z większych atutów płytek imitujących drewno jest to, że ocieplają one pomieszczenie i sprawiają, że staje się ono przytulne. Szeroki wybór efektownych i nowoczesnych płytek drewnopodobnych powoduje, że jesteśmy w stanie je dopasować do wnętrza urządzonego w każdym stylu. Wystarczy tylko odpowiednio dobrać kolor czy wielkość słoi. Dodatkowo, płytki imitujące drewno doceniane są za wyjątkową trwałość przez co mogą zastąpić panele.

 

Niezniszczalne płytki drewnopodobne

Panele czy deski drewniane mają to do siebie, że dość łatwo można je zniszczyć, czego nie można powiedzieć o płytkach. Niestraszna im wilgoć, woda czy piasek, dzięki czemu można kłaść je w przedpokoju, łazience, a także w pobliżu kominka. Jeżeli mamy w domu zwierzęta i obawiamy się, że panele szybko zostałyby porysowane, przez co straciłyby na swojej efektywności, to bez obaw możemy zdecydować się na płytki imitujące drewno. Nie wymagają impregnacji, bardzo łatwo utrzymać je w czystości i nienagannym stanie. Tak naprawdę wystarczy przecierać je czystą wodą, aby odwdzięczyły się pięknym wyglądem… Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem naszych wysokiej jakości drewnopodobnych płytek, które są doskonałym wyborem do każdego wnętrza.