Wynajem przenośnej toalety na budowę

Każdy pracodawca zgodnie z obowiązującymi przepisami ma obowiązek zapewnienia swoim pracownikom zaplecza sanitarnego. Toaleta musi się znajdować maksymalnie w odległości stu dwudziestu pięciu metrów od miejsca, w którym wykonywane są prace.

Mowa tutaj o przestrzeni otwartej, jaką jest teren budowy, bo na przestrzeni zamkniętej odległość ta zmniejsza się do siedemdziesięciu pięciu metrów. Osoby prowadzące własną działalność i działające w branży budowlanej, przed rozpoczęciem prac w danym miejscu najpierw muszą wynająć WC na budowę. Jeżeli jesteś na etapie poszukiwania firmy, która dostarczy przenośną toaletę i kompleksowo zajmie się jej serwisem, to zapraszamy do kontaktu.

Toaleta na budowie – przepisy

Przepisy prawne nie tylko zobowiązują właściciela firmy budowlanej do tego, żeby na placu budowy znalazła się toaleta, ale też ściśle określa ilość WC w odniesieniu do liczby pracowników. Otóż w sytuacji, gdy na budowie zatrudnionych jest do trzydziestu pracowników, wówczas wystarczy jedna toaleta i jeden pisuar. Gdy budowlańców jest więcej, wtedy automatycznie zwiększona musi być liczba toalet. Co ciekawe, przepisy są różne wobec mężczyzn i kobiet. Choć kobiety pracujące na budowie to rzadkość, mimo to warto wiedzieć, że ich obecność wymusza na pracodawcy zapewnienie jednego WC na dwadzieścia kobiet i dodatkowo każda ubikacja musi być wyposażona w pojemnik na sanitarne odpady. Nasza firma Toaletki jest w stanie dostarczyć toalety w każde miejsce na terenie Warszawy i okolic (w obrębie województwa), zapewniając pracownikom budowy komfort i wygodę. 

WC na budowę – na co warto zwrócić uwagę? 

Toalety znajdujące się na otwartej przestrzeni narażone są na działanie zmiennych warunków atmosferycznych – deszczu, mrozu czy intensywnego słońca, dlatego też muszą być wykonane z materiałów, które są odporne na wszystkie te czynniki. I właśnie takie są toalety wynajmowane przez naszą firmę, do produkcji których wykorzystano polietylen o dużej gęstości – odporny nie tylko na zmienną temperaturę, ale też uszkodzenia mogące powstać wskutek uderzenia. Trwałe tworzywo sztuczne użyte zostało również we wnętrzu, dzięki czemu nie ma obawy, że podłoga ulegnie zniszczeniu po zetknięciu z gruzem, jaki może zostać wniesiony na obuwiu. Kolejną ważną kwestią w kontekście WC na budowę jest wentylacja. Nasze toalety posiadają nowoczesne systemy wentylacji, zapewniające szybką wymianę powietrza, pozwalającą na błyskawiczne pozbycie się niepożądanych zapachów. 

WC na budowę to wysokiej jakości toalety odporne na uszkodzenia, a także pełen serwis, obejmujący m.in. odkażanie i uzupełnianie papieru toaletowego.