Wygodne łóżko do pokoju dziecka

Łóżka do sypialni, o których dużo się mówi są wygodne, dają niebywały komfort snu, a przy potrafią być wyjątkowo stylowe i eleganckie. Ale takie łóżko ma zastosowanie w sypialni osób dorosłych, a co z dziećmi? One tak samo jak my, muszą się wygodnie wyspać, aby organizm mógł się zregenerować i odpowiednio funkcjonować w ciągu dnia. Jakie zatem powinno być łóżko do pokoju dziecinnego i na co powinniśmy zwracać uwagę przy jego wyborze?

 

Kiedy dziecko przychodzi na świat, kupujemy łóżeczko ze szczebelkami i nie mamy większego problemu z jego wyborem. Schody zaczynają się dopiero wtedy, gdy maluch podrośnie i łóżeczko ze szczebelkami trzeba będzie wymienić na takie, które przeznaczone jest dla starszych dzieci. W sprzedaży mamy ogromny wybór łóżek, które zachwycają swoją kolorystyką i oryginalnym designem. Ale nie zapominajmy, że najważniejszą kwestią jest nie wygląd, lecz funkcjonalność, wygoda oraz bezpieczeństwo.

Wygodne i bezpieczne łóżko dla dziecka

Podstawowa zasada to stawiajmy ma jakość! Bo choć zapłacimy drożej, to zakup posłuży przez długie lata. Wysokiej jakości łóżko, które wykonane jest z drewna i pozbawione wszelkiego rodzaju toksycznych oraz alergizujących substancji nie należy do najtańszych, ale ponieważ zdrowie dziecka jest najważniejsze to naprawdę warto się na nie zdecydować.

A jeśli chcemy sobie oszczędzić kolejnego wydatku, to postawmy na łóżko w takim wymiarze, który będzie się sprawdzał przez kilka lat. Można spotkać się też z modelami, które pozwalają na regulację i tym samym dostosowywanie rozmiaru łóżka do wzrostu dziecka.

Łóżko piętrowe

Jeśli nasze dziecko nie jest jedynakiem i dzieli swój pokój z rodzeństwem, to idealnym rozwiązaniem będzie zakup łóżka piętrowego. Jest ono bardzo ergonomiczne i funkcjonalne. Na dodatek takie łóżka są bardzo entuzjastycznie przyjmowane przez najmłodszych. Obecnie można nabyć takie modele łóżek piętrowych, które połączone są z szafkami czy biurkiem, co również idealnie sprawdza się przy małym metrażu…