Szlifowanie posadzek i polerowanie betonu

Szlifowanie posadzek i polerowanie betonu ma wiele zalet, które pozwalają na zapewnienie jej żywotności oraz dobrego wyglądu. Te czynności sprawiają też, że posadzka jest wygładzona. Szlifowanie posadzek sprawia też, że podłoga wygląda lepiej.

Dodatkowo szlifowanie betonu trzeba rozpocząć kilka maksymalnie kilkanaście godzin po wylaniu betonu. Poza tym szlifowanie posadzek pomaga uodpornić posadzkę na uszkodzenia mechaniczne. Szlifowanie betonu może być również częścią jego konserwacji, ponieważ pozwala podnieść jego walory estetyczne, co powoduje, że staje się on praktyczniejszy i wytrzymalszy. Każdy z atutów szlifowania betonu lub polerowania posadzek pomaga sprawić, że jej żywotność się wydłuża, a eksploatacja spowalnia. Dzięki temu o posadzkę można lepiej zadbać i spowodować, że będzie ona wyglądać nienagannie przez lata. To również jedna z istotniejszych cech posadzek betonowych.

Metody szlifowania betonu

Metod szlifowania betonu jest kilka. Należą do nich metoda domowa – z pomocą tarczy do szlifowania i metoda diamentowa, które pomagają perfekcyjnie wyszlifować powierzchnię posadzki. Obi metody są skomplikowane i czasochłonne, jednak pozwalają zapewnić jej odpowiedni wygląd.

Szlifowanie lastryko

Szlifowanie lastryko pozwala na wyeksponowanie głębi koloru oraz uzyskanie efektu tafli wody, co powoduje, że podłoga wygląda pięknie. Choć lastryko jest uważane za materiał niższej jakości, jest wytrzymalsze od betonu, co sprawia, że jest dla niego ciekawą alternatywą. Pozwala stworzyć oryginalną podłogę w pięknych kolorach.

Po co polerować beton?

Polerowanie betonu pozwala na uzyskanie idealnie gładkiej powierzchni posadzki przez oczyszczenie jej z niewielkich zanieczyszczeń, np. drobne kamyczki lub inne pozostałości po wylaniu posadzki. Dodatkowo korzyściami z polerowania betonu są:

  • poprawa wyglądu posadzki,
  • poprawa właściwości użytkowych,
  • łatwiejsza i szybsza konserwacja,
  • zapewnienie łatwiejszego i szybszego czyszczenia,
  • pozwala przygotować posadzkę do krystalizacji,
  • uodpornienie jej na ścieranie,
  • uodpornienie na kruszenie betonu,
  • umożliwienie zmniejszenia ryzyka pojawienia się mchów i porostów na posadzce.

Szlifuj beton z Polerfloor!

Kto zajmuje się szlifowaniem betonu oraz wykonuje szlifowanie lastryko? Jednym z miejsc, w których można zamówić tego typu usługę jest poznański Polerfloor. To firma z wieloletnim doświadczeniem, nowoczesnym sprzętem oraz ogromną wiedzą. Nie czekaj i zamów polerowanie betonu, szlifowanie posadzek oraz szlifowanie lastryko w Polerfloor!