W naszych domach i mieszkaniach nieustannie dochodzi do wymiany powietrza, o której obecności często nie jesteśmy świadomi. Wentylacja sprawia, że powietrze zużyte wydostaje się na zewnątrz, a na jego miejscu pojawia się czyste i nowe. Zwykłe wietrzenie domu naraża nas na dostawanie się z dworu powietrza różniącego się temperaturą od tego obecnego w domu. Razem z nim dostają się różne insekty, zapachy i brudy. Rekuperator chroni nas przez zanieczyszczeniami w domu od dwutlenku węgla, aż po kurz. Parujący pot z naszej skóry jest idealną pożywką dla roztoczy, a te sprzyjają zakażeniom i alergiom. Dzięki tej technologii pozbędziemy się ich wraz z zużytym powietrzem i będziemy mogli odetchnąć pełną piersią.
Wsparcie dla środowiska i Twojego budżetu
Na przestrzeni lat świadomość na temat naszej planety wzrasta. Pojawiają się coraz nowsze źródła odnawialnej energii, a my stajemy się jeszcze bardziej przyjaźni środowisku. A jeśli powiem Ci, że to nie jedyne plusy, które osiągniesz dbając o rekuperację ciepła? Możesz stać się przyjaznym nie tylko naszej planecie, ale i dla swojego portfela. Rekuperator pomaga zaoszczędzić na prądzie, a to z kolei przyczynia się do mniejszego spalania węgla w celu uzyskania prądu. W zimowe dni kaloryfery mogą stać się ostatecznością, a dzięki temu wspaniałemu rozwiązaniu wytworzone wcześniej ciepło będzie mogło być wykorzystane ponownie.
Czym jest rekuperacja ciepła?
Centrale wentylacyjne z rekuperatorami mają za zadanie utrzymanie ciepła w domu lub mieszkaniu. Dzięki nim podczas nawet najchłodniejszych zimowych dni mamy zapewnioną wymianę powietrza bez prawie żadnego spadku temperatury. Rekuperator pomaga także w upalne dni i chroni przez zaduchem spowodowanym falami gorącego powietrza. Dzięki systemowi rekuperacji pozbywamy się także alergenów, kurzu, innych zanieczyszczeń i możemy cieszyć się świeżym powietrzem w zaciszu domowym. Dzięki wysokiej skuteczności w usuwaniu pyłów z zewnątrz, na dzień dzisiejszy stanowi również najlepszy sposób ochrony przed smogiem.