Przydatne akcesoria do bram garażowych

Kupno bramy garażowej to pół sukcesu, ponieważ na drugą połówkę składają się akcesoria do bram garażowych. Dzięki nim będziemy mogli usprawnić funkcjonowanie konkretnego systemu, które mają bezpośredni wpływ na udogodnienia związane z użytkowaniem. Zastanawiasz się co zalicza się do akcesoriów dedykowanych bramom garażowym? Otóż między innymi mowa tutaj o sterowniki, fotokomórki, lampy, moduły solarne czy adaptery. Niektóre z akcesoriów są niezbędne do tego, aby brama spełniała swoje zadanie i była funkcjonalna, a inne stanowią innowacyjny dodatek.

Sterowniki – tradycyjne czy nowoczesne

Chcąc kupić sterowniki, mamy do wyboru trzy rodzaje – klawiaturowe, kluczykowe i zbliżeniowe. Dlatego zanim postanowimy złożyć zamówienie, zastanówmy się jaki rodzaj sterownika w naszym przypadku okaże się najlepszym rozwiązaniem z możliwych… Osoby, które po raz pierwszy mają do czynienia ze sterownikami, często zadają sobie pytanie, czy można ustawić sterownik w taki sposób, że brama garażowa będzie się zamykała automatycznie. Jest to szczególnie przydatne w przypadku garaży, które znajdują się przy domkach jednorodzinnych na prywatnych posesjach. I mamy dobrą wiadomość, ponieważ w tej chwili zdecydowana większość sterowników posiada funkcję autozamykania po upłynięciu określonego czasu. Stawiając na to wygodne rozwiązanie, trzeba pamiętać o tym, aby wraz ze sterownikiem zamontować przed bramą garażową fotokomórkę. 

Jasno i bezpiecznie

Aby czuć się przy garażu komfortowo po zmroku, warto zaopatrzyć się w akcesoria do bram garażowych w postaci lamp. Ułatwią one otwieranie bramy, drzwi garażowych, jak również sprawią, że będziemy czuli się bezpieczniej. Aby taka lampa nie paliła się przez całą noc, zamontujmy przed wejściem fotokomórkę. Dzięki temu lampa będzie się włączała wyłącznie wtedy, kiedy ktoś się zbliży do garażu. Warto dodać, że jest to też idealny odstraszacz na złodzieja, który nie chcąc zostać przyłapanym na gorącym uczynku w zdecydowanej większości nie podejmie ryzyka i kiedy tylko zapali się światło, to on ucieknie.