Pięciokanałowy pilot do napędu

Szybki postęp technologiczny sprawił, że to co jeszcze niedawno było abstrakcją i czymś nie do pomyślenia, teraz stało się faktem. Bo kto nie marzył o magicznym urządzeniu, za pomocą którego otworzymy drzwi do domu, furtkę, bramę wjazdową, bramę do garaży czy inne drzwi, z których często korzystamy? Bez konieczności noszenia przy sobie kilkunastu kluczy, wychodzenia z samochodu, aby otworzyć bramę wjazdową czy garaż itp.

Bajka, prawda?

A teraz ta bajka może stać się rzeczywistością każdego z nas. Wystarczy, że kupimy pilot Hormann hs5, czyli urządzenie pięciokanałowe, które trzeba odpowiednio zaprogramować, aby móc sterować przy jego użyciu aż czterema różnymi drzwiami czy bramami… Ale czy tylko wymienione przed chwilą produkty można zaprogramować i przypisać im konkretny przycisk na pilocie? Jak się okazuje nie tylko, ponieważ to malutkie urządzenie daje dużo większe możliwości. Jakie? Przyciskając jeden z czterech przycisków możemy chociażby zasunąć rolety bądź markizy. Sprawdza się to w różnych sytuacjach. Przykładem może być upalne lato i chęć zasłonienia okien, aby do wnętrza domu nie wpadało gorące powietrze. I aby tego dokonać nawet nie musisz wstawać, wystarczy, że wyciągniesz pilota z kieszeni spodni, a okna same się zasłonią. Ktoś powiedziałby magia, ale nie… To rzeczywistość i udogodnienia, o jakie zadbała dla nas ceniona od wielu lat firma Hormann.

Pięć kanałów, zarządzanie czterem urządzeniami

Zastanawiasz się czym się różni pilot Hormann hs4 od pilota Hormann hs5, skoro zarówno jeden, jak i drugi umożliwia zaprogramowanie takiej samej liczby urządzeń? Otóż pilot hs5 posiada dodatkowy piąty przycisk, który służy do odczytu położenia bramy. A to bywa bardzo przydatną funkcją… Pilot Hormann hs5 to wysokiej klasy urządzenie, które bezbłędnie działa w przedziale temperatur od -20 st. C do +60. Ponadto jest ono odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu potrafi bezawaryjnie służyć przez długie lata.