Napęd do bramy kupowany w zestawie czy osobno?

Kupując bramę garażową, mamy możliwość kupić ją razem z napędem lub też bez. Druga opcja oznacza konieczność ręcznego otwierania i zamykania bramy, co czasami potrafi być uciążliwe. Wówczas, zachęceni przez sprzedawcę zaczynamy się zastanawiać czy skusić się na napęd, czy może odłożyć podjęcie tej decyzji w czasie i póki co zakupić samą bramę. Na decyzję tak naprawdę ma wpływ wiele czynników.

Między innymi cena. I możemy spotkać się z sytuacją, że znajdziemy ofertę, w której do kupienia będzie brama wraz z napędem w bardzo atrakcyjnej cenie. Wówczas powinna nam się zapalić czerwona lampka. Nie oznacza to, że od razu mamy rezygnować z zakupu, ale warto przyjrzeć się bliżej oferowanym produktom. Dlaczego? Ze względu na to, że niektóre sklepy sprzedają bramy z napędem innej firmy niż sama brama, które niestety są dość słabej jakości. A to bezpośrednio przekłada się na krótki czas eksploatacji, awaryjność itp. Takie najtańsze napędy zazwyczaj oznaczają, że wkrótce będzie nas czekała ich wymiana, a co się z tym wiąże zamiast zaoszczędzić, zapłacimy podwójnie… Co jeszcze powinniśmy sprawdzić, gdy chcemy kupić bramę z napędem? Otóż to, czy jest on dostępny w sprzedaży jako osobny produkt w normalnej sprzedaży? Jeżeli tak, to bardzo dobrze. A jeżeli nie, może (choć nie musi) oznaczać to, że nie jest on wysokich lotów… Zwracanie uwagi na firmę jest ważne, bo świadczy o jakości. Firma Hormann funkcjonuje na rynku już blisko sto lat i przez ten czas wyrobiła sobie bardzo dobrą renomę. Stała się marką. A zatem hormann napędy do bram to dobra inwestycja, z której korzystać będziemy przez wiele lat!

Napęd zawsze można dokupić!

Jeżeli będziemy pamiętali o wymienionych wcześniej zasadach, to nie ma znaczenia czy kupimy dobrej jakości napęd w zestawie czy osobno. Pamiętajmy, że zawsze możemy go dokupić do nowoczesnych bram garażowych segmentowych, rolowanych i uchylnych, a zatem nie musimy ulegać nacisk i presji, aby montować je od razu z bramą. Jest to niewątpliwa wygoda, ale to wyłącznie od nas zależy, czy chcemy z niej korzystać. Choć my szczerze polecamy!