Kupujemy młot udarowy – jaki wybrać?

Młoty udarowe to bardzo popularne urządzenia, wykorzystywane na praktycznie każdym placu budowy. Za ich pomocą możemy bowiem dłutować, podkuwać, a także wkręcać i wykręcać śruby, bez konieczności sięgania po wiertarko-wkrętarkę. Ze względu na swoją konstrukcję, młot udarowy SDS Plus jest stosunkowo często mylony z młoto-wiertarką. Młoty udarowe odznaczają się jednak znacznie większą mocą. W przypadku modeli, przeznaczonych do użytku amatorskiego, wynosi ona 600-700 W. Znacznie potężniejsze młoty profesjonalne mogą się z kolei pochwalić mocą na poziomie nawet 1500 W. Decydując się na zakup takiego urządzenia, należy zwrócić jednak uwagę na faktyczną przydatność interesującego nas modelu.

Najistotniejsze kwestie

Dobierając młot udarowy SDS Plus, powinniśmy zacząć od zastanowienia się, do czego dokładnie ma nam posłużyć takie urządzenie. Jeśli nasze majsterkowanie ogranicza się wyłącznie do hobbystycznej pracy z elementami drewnianymi w wolnym czasie, wówczas zakup modelu o bardzo dużej mocy nie będzie mieć większego sensu. Młoty potężniejsze przeznaczone są bowiem przede wszystkim do obróbki betonu. Nie bez znaczenia jest tu również kształt rękojeści oraz materiał, z którego ją wykonano. Młot udarowy powinien bowiem umożliwić nam pewne jego trzymanie, szczególnie podczas bardzo intensywnej pracy. Warto jest tu także postawić na model, wyposażony w modulowane dłuto. Zmiana ustawienia tego elementu umożliwi nam bowiem prostszą obróbkę miejsc trudno dostępnych.

Zalety markowych młotów udarowych

Kupując młot udarowy SDS Plus, nigdy nie powinniśmy kierować się wyłącznie ceną takiego urządzenia. Modele tanie, pochodzące od nikomu nieznanych producentów, nierzadko nie posiadają bowiem odpowiednich certyfikatów, co skutkuje nie tylko gorszą efektywnością pracy, ale również większym prawdopodobieństwem wypadku. Młoty markowe, na przykład te opracowane przez renomowaną firmę Milwaukee, odznaczają się znakomitym stosunkiem ceny do jakości, zapewnionym przez nowatorskie technologie. To właśnie dzięki nim, urządzenia te są w stanie służyć nam przez wiele lat, dostosowując swoje działanie do intensywności pracy!