Ekspres do kawy – jaki najlepszy?

Smakoszy kawy nie brakuje, a wielu nie wyobraża sobie poranka bez łyku czarnego naparu, który ma za zadanie postawić na nogi i dodać energii na cały nadchodzący dzień. A jak kawa, to wiadomo, że najlepsza jest taka, która została zaparzona w ekspresie.

Tylko jaki wybrać, skoro producenci oferują nam całkiem spory asortyment? Jedne są przelewowe, drugie ciśnieniowe, a jeszcze inne kapsułkowe – które lepsze? Podpowiadamy.

Rodzaje ekspresów do kawy

Kawa zaparzona w ekspresie przelewowym to mocny i aromatyczny napar. Przypomina nieco kawę mieloną zalaną wrzątkiem, ale jest o wiele smaczniejsza. Po drugie nie musimy martwić się o fusy, bo te pozostają w specjalnym pojemniczku. Co ważne, taki ekspres jest bardzo ekonomiczny, a sam koszt jego zakupu również jest tani. Jednak dla wielu wadą może być to, że nie da się przy jego pomocy przygotować kawy z mlekiem, w tym kawy latte.

Dlatego jeżeli lubimy kawę z dodatkiem mleka, to powinniśmy zdecydować się na droższą opcję, ale dającą więcej możliwości, czyli ekspres ciśnieniowy. W sprzedaży nie brakuje również ekspresów kapsułkowych. Wystarczy, że włożymy kapsułkę do ekspresu i mamy gotową kawę.

Dostępne są różne smaki kapsułek, a jedna starcza na jedno zaparzenie. Trzeba tylko mieć świadomość tego, że takie kapsułki są dość kosztowne…

Kiedy już zaparzymy swój ulubiony rodzaj kawy, możemy wziąć w dłoń filiżankę, wdychać piękny aromat i delektować się cudownym smakiem. A jeśli chcemy wziąć kawę na wynos, to mogą nam się przydać designerskie butelki szklane lub termosy.