Ekologiczne rozwiązania firmy Hormann

Świadomość ochrony środowiska

Produkty niemieckiego producenta bram i napędów, to przykład dbałości o zasoby i poprawę ochrony klimatu. Marka przeprowadza wiele działań, które mają na celu wzięcie pełnej odpowiedzialności za środowisko naturalne. Przykładowo napęd SupraMatic jest produktem, który stale usprawniany ma na celu oszczędność pokładów energii. Firma Hormann jeszcze bardziej chce podchodzić świadomie do obchodzenia się z dostępnymi surowcami.

 

Produkty Hormann a emisja CO2

Ochrona klimatu w przedsiębiorstwie Hormann rozpoczyna się dużo wcześniej niż na taśmie produkcyjnej, gdzie powstaje napęd SupraMatic. Weryfikowane są codzienne działania, np. korzystanie z ekologicznego papieru w biurach grupy czy wysyłanie ekologicznych przesyłek pocztowych. Nacisk położony na recykling opakowań sprawia, że Hormann jest przedsiębiorstwem, które podejmuje aktywne działania mające na celu zmniejszenie emisji dwutlenku węgla. Tym samym rośnie wśród pracowników firmy ekologiczna świadomość.

 

Napęd SupraMatic stworzony z myślą o środowisku

Tworząc napęd SupraMatic, firma Hormann ogranicza emisję szkodliwych substancji już w fazie produkcyjnej. Wszystkie zakłady wchodzące w skład grupy w niedalekiej przyszłości mają zostać podłączone do elektrowni wiatrowych. W ten sposób konsekwentnie będzie zmniejszana ilość emitowanego dwutlenku węgla do atmosfery. Zrównoważona produkcja stolarki budowlanej i praca zgodnie z obowiązującymi normami europejskimi, to świadectwo wkładu Hormann w ochronę zdrowia i środowiska.