Co warto wiedzieć o domach z bali?

Dzisiejsze budownictwo stwarza niemal nieograniczone możliwości. Ludzie wnoszą obiekty dotykające chmur lub niepozorne, podziemne konstrukcje, zachwycające swoim urokiem. Potężny krok naprzód wykonało też budownictwo jedno i wielorodzinne. Schludne domki czy atrakcyjne wizualnie bloki wyrastają niczym grzyby po deszczu w ogromnych aglomeracjach i niewielkich miasteczkach, przełamując architektoniczną nudę. W związku z tym warto zwrócić uwagę na modę, jaką są domki z bali.

Podstawowe informacje

Pierwsze, co może zaciekawić potencjalnego inwestora drewnianej koncepcji to fakt, że powstaje ona w krótkim czasie. Sprawna ekipa jest w stanie wykonać co do joty założenia projektu w terminie od dwóch do czterech tygodni. Okres ten uzależniony jest od metrażu, warunków panujących na placu budowy i pogody. Ta ostatnia ma zazwyczaj decydujący wpływ, gdyż niekorzystna potrafi znacznie opóźnić datę odbioru.

Do niedawna tego typu obiekty kojarzyły się raczej z przeznaczeniem letniskowym. Właściciele terenów rekreacyjnych stawiali na nie z racji niewielkich nakładów inwestycyjnych i relatywnie długiej eksploatacji, zapewnionej profesjonalną konserwacją. Teraźniejsza technologia sprawia, że da się je zaadaptować do całorocznego zamieszkania. W takim przypadku niebagatelne znaczenie ma grubość stosowanego drewna (im trwalszy gatunek i większa grubość, tym lepiej) oraz impregnacja (przed ogniem, grzybami i owadami).

Domy z bali to idealna alternatywa dla tych, którzy chcą posiadać ergonomiczne i urzekające stylistycznie mieszkanie.

Sprawdź koniecznie – ogłoszenia nieruchomości!