Tradycyjna nocna wrzutnia bankowa to przede wszystkim propozycja dla wszystkich klientów, którzy często korzystają z odprowadzania gotówki w banku oraz potrzebują możliwości całodobowego deponowania pieniędzy. Dzięki temu rozwiązaniu mają możliwość ograniczenia zagrożenia związanego z przechowywaniem pieniędzy w siedzibie firmy, sklepie czy lokalu. Dlatego na korzystanie z nich decydują się często właściciele sklepów czy innych punktów usługowych, których godziny zamknięcia uniemożliwiają skorzystanie z tradycyjnych wpłat w kasach.
Jakie są minusy tego rozwiązania?
Niestety, tradycyjne wrzutnie bankowe opierają się jedynie na rozwiązaniu mechanicznym. Klient nie otrzymuje potwierdzenia nadania pieniędzy, szczegółowe procedury nie zawsze są również odporne na wyłudzenia i kradzieże. Zdarzają się przypadki wpłacania pociętych gazet zamiast pieniędzy, dlatego coraz częściej tradycyjne wrzutnie są zastępowane wrzutniami z dodatkowym wyposażeniem elektronicznym. Ich stosowanie wiąże się ze zwiększeniem bezpieczeństwa oraz usprawnieniem procedur. Choć część klientów decyduje się również na korzystanie z wpłatomatów, to jednak warto pamiętać o ograniczeniach odnośnie liczby wpłacanych banknotów; jeśli zależy Ci na wygodzie w przypadku dużych wpłat, zdecyduj się na korzystanie ze wrzutni.
Wrzutnie elektroniczne stanowią dobrą alternatywę do tradycyjnych sposobów deponowania
Moduły elektroniczne, które znajdują się we wrzutniach elektronicznych przede umożliwiają klientom uzyskanie potwierdzenia wpłaty. W zależności od modelu nowoczesne wrzutnie posiadają także drukarkę paragonów, a także kamerę, czujniki i pamięć, w której przechowywana jest historia operacji. Takie rozwiązania znacząco poprawiają bezpieczeństwo i niezawodność wrzutni. Z kolei najnowocześniejsze wrzutnie on-line posiadają komputer z odpowiednim oprogramowaniem, co umożliwia komunikację z urządzeniem. Dzięki temu pieniądze zostają o wiele szybciej zdeponowane na koncie klienta.