W naszym otoczeniu wciąż dochodzi do wymiany powietrza. Nie zauważamy tego, ale ma to pozytywny wpływ na nasze otoczenie i samopoczucie. Rekuperator jest odpowiedzialny za usuwanie zużytego powietrza, a na jego miejsce dostarcza nowe, którego temperatura zbliżona jest do tej panującej w pomieszczeniu. Jest to doskonałe rozwiązanie zimą i latem ponieważ unikniemy chłodnych oraz upalnych fal powietrza z zewnątrz.
Powiedz „tak” odnawialnym źródłom energii
Od wielu lat słyszy się o zanieczyszczeniu naszej planety. Media i różne organizacje starają się uświadamiać społeczeństwo w kwestii zagrożeń, bo prognozy dotyczące przyszłości zdają się być coraz bardziej niepokojące. Powstaje wiele nowych rozwiązań, które są przyjazne środowisku i ludziom. Jednym z nim jest rekuperacja powietrza. Dzięki niej korzystanie z kaloryferów, piecyków i farelek może stać się jedynie ostatecznością. Raz wytworzone ciepło może być wykorzystane ponownie, dlatego zaoszczędzimy pieniądze przez obniżenie kosztów ogrzewania domu. Zadbany o nasz komfort ratując przy tym planetę, czy to nie brzmi wspaniale?
Zapewnij sobie komfort życia
Niewiele z nas zdaje sobie sprawę jak ważne jest wietrzenie domu. Niestety często wiąże się to z uporczywymi przeciągami, brudem i zanieczyszczeniami dostającymi się z zewnątrz. Problemem są również różnice temperatur, które dokuczają najczęściej zimą i latem. W tych okresach niechętnie wietrzymy mieszkania obawiając się nadmiernego chłodu lub skwaru, które przedostaną się w nasze cztery ściany. Ogrzewanie czy schładzanie wymaga dodatkowych kosztów, ale można zapewnić sobie wymianę powietrza bez tych wszystkich nieprzyjemnych skutków ubocznych. Rekuperator oczyszcza mieszkanie z zużytego powietrza, a na jego miejscu pojawia się świeże o temperaturze pokojowej. Ponadto jest to bardzo dobre rozwiązanie dla alergików. Pot parujący z naszej skóry i wilgoć są idealną pożywką dla roztoczy. Dzięki rekuperacji powietrza pozbędziesz się alergenów z mieszkania i będziesz mógł odetchnąć pełną piersią, bez obaw że coś „wisi w powietrzu”.