Fotowoltaika Pleszew − dla domu i dla firm

Podwyżki cen zauważalne są na każdym kroku i obejmują nie tylko żywność, ale również rachunki za energię elektryczną. Jedyne, co w większości przypadków pozostaje niezmienne, to wysokość wynagrodzenia. Jak sobie radzić w obliczu rosnącej inflacji, żeby nie musieć zaciskać przysłowiowego pasa? Sposobem na obniżenie rachunków za prąd jest fotowoltaika Pleszew. Doskonale sprawdza się zarówno w odniesieniu do gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorstw, a nawet rolnictwa. Jakie informacje warto posiadać o fotowoltaice, zanim zdecydujemy się na zainwestowanie w nią? 

Panele fotowoltaiczne do domów i ich moc 

Zanim przejdziemy do omówienia instalacji fotowoltaicznej dla firm, poruszymy temat paneli słonecznych, które mają za zadanie zmniejszyć rachunki za prąd w gospodarstwach domowych. To, co jest najważniejsze podczas planowania inwestycji, to określenie, jaką moc ma mieć instalacja. A to jest ściśle powiązane z zapotrzebowaniem konkretnego domu na prąd. Najczęściej spotykamy się z instalacjami o mocy 3 kW, które w zupełności wystarczają do zasilania niewielkich domków jednorodzinnych. Przy tych nieco większych warto pomyśleć o 5 kW lub 6 kW. Jak stwierdzić, który wariant będzie w konkretnym przypadku najlepszy? Tutaj pomocny jest audyt, dzięki któremu poznamy odpowiedź na pytanie, jakie jest zapotrzebowanie danej rodziny na prąd… Fotowoltaika Pleszew to nowoczesne panele monokrystaliczne, na które klienci otrzymują aż dwadzieścia pięć lat gwarancji. Ich bardzo wysoka jakość sprawia, że uznawane są za synonim niezawodności oraz oszczędności. Gwarantujemy stuprocentowe zadowolenie z decyzji o zamontowaniu paneli słonecznych na dachu swojego domu! 

Panele fotowoltaiczne dla firm − duża moc i duże zyski

To, co odróżnia instalacje fotowoltaiczne dla domów od tych dla firm, to moc, która przekłada się na ilość produkowanej energii elektrycznej. Tym samym przedsiębiorcom oferujemy montaż instalacji o mocy 8 kW oraz 10kW. W przypadku 8 kW w ciągu roku wyprodukowane zostanie około 8000 kWh, czyli naprawdę dużo. Więcej o tej instalacji przeczytać można na naszej stronie internetowej https://www.solar-progress.pl/fotowoltaika-Pleszew. Aby zamontować całą konstrukcję, potrzebne jest około pięćdziesięciu metrów kwadratowych powierzchni, na której zamocowanych zostanie dwadzieścia pięć paneli słonecznych. Koszt takiej inwestycji jest dość duży, ale wydane pieniądze po kilku latach nam się zwrócą, ponieważ rachunki za prąd będą o kilka tysięcy niższe (w skali roku). Warto też dodać, że wydatki związane z zakupem i montażem fotowoltaiki możemy odliczyć od podatku. Umożliwia to ulga termomodernizacyjna. Przy czym dotyczy to tylko tych kwot, które nie zostały objęte żadnym wsparciem, np. w postaci rządowych dotacji… Odnawialne źródła energii, takie jak fotowoltaika, to niebywała oszczędność, dlatego jeżeli chcesz, żeby rachunki za prąd w Twojej firmie były dużo niższe niż dotychczas, to fotowoltaika Pleszew jest tym, co sprawi, że staniesz się niemalże samowystarczalny. Bo dzięki panelom słonecznym zamontowanym pod odpowiednim kątem staniesz się właścicielem prywatnej elektrowni − na własne potrzeby. 

Mieszkańcom Pleszewa, zainteresowanym zainwestowaniem w fotowoltaikę, oferujemy kompleksową usługę z dopełnieniem formalności i montażem. Nasi pracownicy chętnie doradzą, pomogą w wyborze odpowiedniej mocy instalacji, a także udzielą informacji na temat dotacji na fotowoltaikę. A w razie potrzeby pomogą również przy wypełnianiu dokumentacji na dofinansowanie. Zapraszamy do kontaktu!